• nasibeyn

K. Bülent Pekdemir AB projelerine katıldı

Türkiye Ulusal Ajans'ın yürüttüğü Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinden Mardin'in Kaymakam Bülent Pekdemir İlköğretim Okulu'nun ortak olduğu proje kabul gördü.

  • 17 Eylül 2010 08:40
  • A
  • A
Arif Altunkaynak
Türkiye Ulusal Ajans'ın yürüttüğü Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinden Mardin'in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Kaymakam Bülent Pekdemir İlköğretim Okulu'nun ortak olduğu proje kabul gördü. Okul öğretmenleri ve öğrenciler projenin içeriği için çalışmalara başladı.
     AB projelerine 2010 yılından Nusaybin'den yapılan başvurular arasında sadece Kaymakam Bülent Pekdemir İlköğretim Okulu projesninin kabul gördüğü açıklandı.
Almanya koordinatörlüğünde yapılan "Masallar ve Efsanaler" adlı projeyede İspanya, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Hırvatistan ve Türkiye yer alıyor.
     Projenin kabul görmesiyle birlikte Eylül Ayından itibaren iki yıllık bir çalışma içerisine gireceklerini bildiren Okul Müdürü Necati Demir, Projenin amacını şöyle açıkladı:
"Farklı ülkelerde bulunan öğrencilerin Avrupa Kültürünü sağlamak ve her ülkenin kültürel farklılığının farkında olup kültürel arası diyaloğu oluşturmaktır. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz kültürlerini yansıtmaya çalışarak, ülkemizi temsil edip aktif rol alacaklardır. Ayrıca bu proje sayesinde öğrencilerimizin yabancı dile olan ilgisi artacaktır". / Nusaybinim.com