15 Temmuz Programı Şehitlik ziyaretiyle başladı

GÜNDEM Haber Girişi : 15 Temmuz 2021 11:23
15 Temmuz hain darbe girişimin beşinci yıl dönümü nedeniyle Nusaybin'de program düzenlendi.

15 Temmuz hain darbe girişimin beşinci yıl dönümü nedeniyle Nusaybin'de program düzenlendi.

 

Nusaybin Kaymakamlığı tarafından düzenlenen program kapsamında Çağlar Mahallesindeki Şehitlik ziyaret edildi.

 

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, Garnizon Komutanı P. Bnb. Hakan Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Kahraman Gürbüz, İlçe Emniyet Müdürü Salman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, MHP İlçe Başkanı Bedrettin Aslan, BBP İlçe Başkanı Seyithan Bilen, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

 

İlçe Müftüsü Usam Anlağan tarafından okunan duadan sonra şehit mezarı ziyaret edildi.

-Kaymakam Yalçın, mesaj yayımladı
Bu arada Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Yalçın mesajında,
"Ülkemiz beş yıl önce 15 Temmuz 2016 akşamında FETÖ terör örgütü tarafından alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı.
15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainler harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak, kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak, hayatları pahasına tarihte eşine az rastlanır bir feraset ve özveri ile vatanına, demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkmış ve bu hain darbe girişimini tüm imanı ve cesaretiyle bertaraf etmiş, tarihin tozlu sayfalarına mahkûm etmesini bilmiştir.
Bundan sonrada, tüm vatan evlatlarının Cumhuriyetimizi birlik içinde, asil geçmişimizden aldığımız cesaretle gözlerini kırpmadan dâhili ve harici tüm tehlikelere karşı duracağına olan inancımız tamdır.
Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamlarını yitiren 15 Temmuz şehitlerimizi ve bu topraklar için can veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum." dedi.