AA Kürtçe yayına başlıyor

TÜRKİYE Haber Girişi : 23 Mayıs 2012 16:46
Türkiye'nin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı, 92 yaşında müthiş bir ilke imza atıyor.
GAZETECİLER.COM (ÖZEL HABER)- Türkiye'nin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı, 92 yaşında müthiş bir ilke imza atıyor. Mustafa Kemal’in, "Türkiye’nin sesini bütün dünyaya duyuracaktır" diyerek kurduğu Anadolu Ajansı Kürtçe yayına başlayacak.

KEMAL ÖZTÜRK AJANSIN VİZYONUNU ANLATTI
Ankara'da TOBB Medya Meclisi toplatnısında, bir sunum yapan Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk Ajans'ın 2020 vizyonunu anlattı.

92 yaşındaki Ajansın, savaş muhabiri yetiştirmeye başladığını, ayrıca ajans muhabiri yetiştirmeyi hedeflediğini açıkladı.  Öztürk kendisi ve Anadolu Ajansı için için hızlı haberciliğin birinci sırada olmadığını söyledi ve İnternet'in gelecekte büyük iş yapacağını anlattı.

"Türkiye'deki internetin etkisini görüyoruz ama medya kabul etmek istemiyor" diyen Öztürk,  gazetelerin İnternet sitelerinin tirajını açıkladı.

İNTERNET DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİ
İnternet Medyası'nın gücünü anlattığı sunumunda "Gazetenin kendisi 110 bin satıyor site daha çok okunuyor. İnternet devrimi gerçekleşmiş..." dedi ve "İnternet sitelerinin büyümesinin önünde engel gazeteleri gösterdi. Gazetelerdeki muhafazakar tutum internet sitelerinin önünde büyük engel teşkil ediyor. İnternet Medyası'na yatırım yapılsa Türkiye'de bir çok gazete kapanır" dedi ve ekledi: "twitter haberciliğimizi etkileyecek..."

AJANSTA BAŞ MUHABİR DÖNEMİ
Kemal Öztürk, ayrıca Anadolu Ajansı'nda BAŞMUHABİR döneminin müjdesini de verdi:  "Başmuhabir olamayan, analiz yazamaz, bölge müdürü olamaz, haberi yayına veremez. Başmuhabir ünvanından sonra, Muhabir, muhabir yardımcısı geliyor. Stajyer yok, A.A.'da Genel Yayın Yönetmeni dönemi de başlıyor."