Açık Öğretimde tüm kayıtlar otomatik olarak yenilendi

EĞİTİM Haber Girişi : 20 Mart 2021 16:37
Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulundan kaydı donan, silinen veya daha önce kayıt olan tüm öğrencilerin kayıtları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından otomatik olarak yenilendi.

Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulundan kaydı donan, silinen veya daha önce kayıt olan tüm öğrencilerin kayıtları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından otomatik olarak yenilendi.

 

Sınavların tamamı online olarak 25 Mart ile 29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönem kayıt Yenileme işlemleri  Bakanlık oluru ile otomotik gerçekleşmiştir. 

 

Açık öğretim sistemine kayıtlı olup kaydı aktif, donuk, ve silik olan öğrencilerin durumu fark etmeksizin ücret yatırılmadan sınava katılabilecekler. Sınav 25 Mart-29 Mart arası Online olacak. 

 

1- Sınava kimlik numarası ve açık öğretim şifresi ile Açık öğretim bilgi sistemine giriş yaparak online sınavına girecekler. ( Telefon, Tablet ve Bilgisayar bunlardan herhangi biriyle sisteme girebilecek)
2 -Sınav 5 gün sürecek ve bu 5 gün içinde öğrencilerimz istediği gün, istediği saate sınava girebilir.(25 Mart-29 Mart arası)
3-Her bir dersten 20 soru sorulacak ve en az  9 soruyu doğru cevaplayan o dersi geçmiş olacak.
4-Her bir ders için sınav süresi 25 dk.olacak.
5- Yanlış soru sayısı doğru soru sayısını etkilemeyecek.
6- Cevapladığınz  veya boş bıraktığınız soruya tekrardan dönüş yapılmayacaktır.
7-Elektirik veya internet kesintisinden ara verilen sınava bir defaya mahsus tekrardan kaldığınız yerden devam edilebilecek.
8-.Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecek