Ak Partili Yüksel, Nusaybin'de 'Evet'i anlattı

POLİTİKA Haber Girişi : 19 Ağustos 2010 11:58
Ak Parti Mardin Milletvekili Yard. Doç.Dr.Cüneyt Yüksel, Referanduma neden evet dediklerini Nusaybinlilere anlattı.
Arif Altunkaynak
Ak Parti Mardin Milletvekili Yard. Doç.Dr.Cüneyt Yüksel, Referanduma neden evet dediklerini Nusaybinlilere anlattı. Yüksel, referandumla değişecek anayasa maddelerini halka anlatmamak için hiç bir sebebin olmadığını söyledi.
 Nusaybin Ak Parti ilçe teşkilatını ziyaret eden Yüksel, ilçe başkanı Halil Can, parti yöneticileri ve vatandaşlarla görüştü.vet
 Partililere ve vatandaşlara 'Evet'i anlatan Yüksel, "Anayasa değişikliğine hayır diyenler bizden çok Üzülecekler" dedi.
 Yüksel şöyle konuştu;
"12 Eylülde yapılacak olan referandum oylaması, Türkiye’nin geleceği için, Adaletin Sağlanması,Demokrasinin daha iyi yerlere gelmesi, Darbeleri, Fişlemeleri durdurmaya evet diyoruz. Referanduma Hayır diyenler, 13 Eylül Sabah’ı referandumun sonucunun hayır olduğunu gördüğünde bizden daha çok üzülecekler. İnşallah Nusaybin halkı da Anayasa değişikliğine 'Evet' diyecek".
 
- Türkiye - Suriye Transit Sınır Kapısı Açılışı İle Triptik’in de  kalkması gündemde
 Suriye transit kapısı projesi’nin Yüksek Planlama kurulu’dan geçtiğini belirten , Mardin Milletvekili Yüksel, Referandum tarihinden sonra temel atma töreninin yapılacağını belirtti.
 Konu hakkında Devlet Bakan’ı Hayati Yazıcıoğlu ile görüştüğünü belirten Yüksel, Yazıcıoğlu’nun Nusaybin halk’ına mahcubiyetinin olduğunu belirttiğini dile getirdi. Ayrıca Valiliğin, Suriye’nin Haseki valiliği ile triptik konusunda yazışmaları başlattıklarını, yazışmalarının sonucunda araçlarıyla Suriye'ye gidip gelmek isteyen vatandaşların ek bir ücret ödemesine gerek kalmayacağını sözlerine ekledi.
 - Yüksek Okul İçin İzinleri almaya devam ediyoruz
 Nusaybin Fakülte ve Meslek Yüksek Okul yaptırma ve Yaşatma Derneği (Nusaybin-der) Başkanı M.Zeki Can’ın Yüksek Okul çalışmlarının son durumunu sorması üzerine, Mardin Milletvekili Yüksel, rektörlüğü ziyaret ettiklerini Midyat ve Kızıltepe için gereken izinlerin alındığını, Nusaybin için gereken izinleri almaya çalıştıklarını kaydederek Mardin Artuklu Üniversitesi’nin kontenjanının yüzde doksan beş oranla dolduğunu belirtti.
 
 - Kaymakam Girgin’e Hayırlı Olsun Ziyareti
 Partideki görüşmesinden sonra Nusaybin’e atanan Kaymakam Murat Girgin’i makamında ziyaret eden Yüksel, Kaymakam Girgin’e yeni görev yerinde başarılar diledi.
 Kaymakam Girgin, Nusaybinlilerin sınır kapısının açılması, yeni hastane ve yüksek okulun kurulması gibi işlerde biran önce hizmet beklediğini, sınır kapısının açılması sadece Nusaybin’e değil bütün bölgeye fayda getireceğini bildirdi.
 Milletvekili Yüksel, Kaymakam Girgin ve beraberindeki Nusaybinliler daha sonra geçtiğimiz günlerde hayat’ını kaybeden Abdurrahman Aslan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi