Alika Aşireti Başkanı Rıdvan Zan, Ticaret Odası Başkanı Özmen'e tam desteklerini açıkladı

Nusaybin'de faaliyet gösteren Alika Aşireti Başkanı Rıdvan Zan ve tüm dernek üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen'e tam destek vereceklerini açıkladı.

 

Alika Aşiretinde yapılan açıklamaya Başkan Zan, Yönetimi ve Üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen ve Yönetimi ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel ile yönetimi hazır bulundu.

 

Tüm Alika Aşireti adına açıklama yapan Başkan Zan, "Aldığımız kararın Nusaybin'e hayırlı olmasını diliyorum. Malumunuz önümüzdeki günlerden Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri var. Mevcut adaylar aşiretimize bağlı hangi şirketimize gitmişlerse birlik ve beraberliğin gereği olarak şirketler birlikte istişare etme kararı almıştır. Nusaybin'de daha önce de hayırlı hizmetler yapan, sevdiğimiz, saydığımız Sayın Mahsum Özmen kardeşimizle görüşmeler yaptık. Şirketlerimizle gerekse bire bir gerekli toplu görüşmeler yaptık. Bu anlamda hem dostlarımız hem de Alika Aşireti Derneğimize bağlı bütün şirketlerimiz, tüm gücümüzle, açık ve aleni bir şekilde Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Sayın Mahsum Özmen kardeşimize desteklediğimize buradan beyan ediyorum. Bu anlamda bu kararın tüm Nusaybin'e hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Başkan Zan, açıklamasının son bölümünde NESO Başkanı Ömer Özel'e de teşekkür ederek, "Nusaybin son yıllarda çok güzel bir evladını keşfetti. Hepimiz için uğraşan yediden yetmişe herkes tarafından sevilen, Nusaybin'e yatırımları olan ve daima halk içinde olan, herkesin yardımına koşan Ömer Özel kardeşimi de kutluyorum, başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

- Başkan Özel: "Burada amacımız Nusaybin'e hizmettir"

Alika Aşireti Başkanı Zan'dan sonra Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel bir konuşma yaptı. Başkan Özel: "Bugün Alika Aşiretimiz birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Sürekli Nusaybin gömleğini giyerek Nusaybin'e hizmet ediyorlar. Seçimlerde Ticaret Odası Başkanımız Mahsum Özmen'i destekledikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim, Alika Aşiretimiz ve Ticaret Odamızın, 3 kurumumuzun amacı Nusaybin'e hizmet etmektir. Gece gündüz demeden Nusaybin'e hizmet için sürekli istişareler halinde olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Biz bir olursak Nusaybin için yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. Başkanımız Rıdvan Zan hocam ve tüm Alika Aşiretine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


- Başkan Özmen: "Desteklerinden dolayı Alika Aşiretine Teşekkür ediyorum"
 

Başkan Zan ve Başkan Özel'den sonra konuşan Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen de: "Burada tek amacımız, gayemiz Nusaybin'e hizmet etmektir. Biz her konuda hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Burada inşallah Nusaybin kazanacaktır. Desteklerinden dolayı Başkanımız Rıdvan hocam, Alika Aşireti ve tüm gönüldaşlarına teşekkür ediyorum. Burada hepimiz biriz, birlikte Nusaybin için hizmet eriyiz" dedi.