• belediye evde kal

Başkan Aktaş, Nusaybin esnafının zararlarının karşılanmasını istedi

Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Nusaybin esnafının çukur ve barikat dönemi ile Suriye'den atılan havanların isabet ettiği dönemde mağdur olan ilçe esnafının zararlarının karşılanmasını istedi.

  • 19 Şubat 2020 17:39
  • A
  • A

Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Nusaybin esnafının çukur ve barikat dönemi ile Suriye'den atılan havanların isabet ettiği dönemde mağdur olan ilçe esnafının zararlarının karşılanmasını istedi.

 

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya başkanlığından Nusaybin'de yapılan Huzur ve Güven toplantısına katılan STK temsilcileri ilçenin sorunlarını dile getirdi.

 

Toplantıda konuşan Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, elektrik sorunundan esnafların mağduriyetine kadar birçok konuda sorunları iletti.

-"ESNAFLARIMIZIN ZARAR VE ZİYANLARI EMNİYET TARAFINDAN TESPİT EDİLMİŞTİ"
Konuşmasında Nusaybin'in tarihi geçmişi ve bulunduğu stratejik durumundan bahseden Başkan Aktaş, "Allah'a şükür huzur ve güven gayet iyi. Tabi önceliğimiz huzur ve güvendir. Huzur ve güven ortamı oluştuğunda her şey olur. Yatırımlar gelir, spor gelir, sosyal etkinlikler gelir. Huzur ve Güvenden dolayı tüm emniyet ve jandarma teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İlçemizin belli başlı sorunları vardır. Çünkü Nusaybin stratejik bir noktadadır. Suriye'ye sıfır bir noktadadır. İlçemiz yatırım çekmek üzereyken hendek çukur dönemi oldu. Burada organizede yapılacak yatırımlar yapılamadı. Arkasında Ekim ayında Suriye'den gelen havan toplarından sonra şehitlerimiz oldu. İlçe aynı şekilde yine mağdur oldu. Bu dönemde mağdur olan esnaflarımız var. Bu esnaflarımızın zararlarının karşılanmasını istiyoruz. Özellikle buna vurgu yapmak istiyorum. Esnaflarımızın zarar ziyanlarının tamamı emniyet teşkilatı tarafından tespit edilmişti. Bu konuda çalışma yapılmasını esnafımız adına talep ediyorum."

 

-MARDİN YOLUNDAKİ POLİS NOKTASI GERİYE ALINMASI TALEBİ
Başkan Aktaş konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bunun dışında benden önceki arkadaşlar da dile getirdi ben de vurgulamak istiyorum. Devlet Hastanemizin yanında tali yol bulunuyor. Güvenlik bizim için önemlidir tabi ancak orada bulunan polis noktamızda hastalar, doktorlar herkes sıkıntı çekiyor. Bu polis noktamızın belli uygun göreceğiniz bir noktaya çekilip devlet hastanesinin asıl yolunun kullanılmasını istiyoruz. Bunun dışında Allah'a şükür huzur yerinde."

 

-"ELEKTRİKLE İLGİLİ BÜYÜK SORUNLAR VAR"
"Elektrikle ilgili büyük sorunlar var. DEDAŞ yetkilimiz de burada sanırım. Sürekli vatandaşlardan gelen bilgiler var, mesajlar var. Bu konuda Elektrik şirketinin daha duyarlı olmasını istiyorum."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.