Belediye ilkokul birinci sınıfa başlayacak tüm öğrencilere çanta ve kırtasiye seti verecek

Nusaybin Belediyesi, İlçede ilkokula başlayacak tüm birinci sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye seti hediye edeceğini duyurdu.

  • 04 Eylül 2019 15:33
  • A
  • A

Nusaybin Belediyesi, İlçede ilkokula başlayacak tüm birinci sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye seti hediye edeceğini duyurdu.
Nusaybin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Belediye eş başkanları Av. Semire Nergiz ve Ferhat Kut'un önerisiyle 2019 - 2020 eğitim öğretim sezonunda ilçede yeni ilkokula başlayacak 2 bin 400 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye seti hediye edileceğini bildirdi.
Nergiz ve Kut'un göreve başlamasıyla çiçek yerine kabul ettikleri kırtasiye malzemelerinin de dahil edildiği ‘Çanta ve kırtasiye seti bizden’ kampanyası ile belediyenin bu yıl Nusaybin’de okullarda 1’inci sınıfa başlayacak öğrencilerin çanta ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak, ailelerin ekonomik yükünü bir nebze de olsa hafifletmeye çalıştığı açıklandı.
Nergiz ve Kut tarafından yapılan açıklamada, "Sosyal sorumluluk kapsamında bir projenin daha belediyemizce hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarla birlikte her velinin de yeni bir eğitim yılına başlıyor. Çocuklarımıza yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyoruz. İlkokula başlayacak olan 2 bin 400 öğrencimize çanta ve kırtasiye seti hediye ederek Nusaybinli ailelerin ekonomik yükünü de hafifletmeyi hedefliyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana söz verdiğimiz imkanlar dahilinde Nusaybinli öğrencilere sürekli destek olmaya çalışacağız" ifadeleri kullanıldı.
Nusaybin Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantısında Üniveriteye giden öğrencilere bir seferliğe mahsus nakdi yardım kararı almış ve Üniversiteye yerleşen öğrencilere nakdi yardım yapmıştı.