Bir haftalık uzaktan eğitim başladı

EĞİTİM Haber Girişi : 23 Mart 2020 10:30
Koronavirüs önlemleri çerçevesinde tatil edilen okullarda öğrenciler için uzaktan eğitim haftası başladı.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde tatil edilen okullarda öğrenciler için uzaktan eğitim haftası başladı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT iş birliği ile yapılan uzaktan eğitim programında 1. Sınıf öğrencileri Türkçe ve Matematik dersini gördü.

 

Sistemin açılmasıyla birlikte öğrencilere hitap eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin ders gördüğü sırada odaklanmaları için bulunduklara odaya ailenin diğer fertlerinin olmamasını istedi.

 

Öğrencilere ders süresi boyunca çay veya su gibi servislerin yapılmamasını gerektiğini ifade eden Bakan Selçuk, öğrencilere başarılar diledi.

Nusaybin ilçesinde oturan Yıldırım İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi küçük Mustafa, ailesi tarafından evin oturma odasına konulan masa ve sandalyede ilk dersini takip etti.

 

Televizyonda yapılan uzaktan eğitimi takip eden Mustafa, "Koronavirüs nedeniyle okullumuz tatil edildi. Bu gün de televizyondan ders görüyorum. Okulumu, öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok özledim" dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eba sistemi üzerinden sabah saat 09.00'da başlayan ilk derste ilkokul birinci sınıf öğrencileri Türkçe ve Matematik derslerini gördü.