Çağ Çağ Sulama Birliğinden beyanname, üye, sulama ve su dağıtım hizmetleri açıklaması

GÜNDEM Haber Girişi : 15 Şubat 2021 15:38
Nusaybin Çağ Çağ Sulama Birliği, 2021 yılı için beyanname, sulama, üye ve su dağıtımı hakkında beş maddelik açıklama yaptı.

Nusaybin Çağ Çağ Sulama Birliği, 2021 yılı için beyanname, sulama, üye ve su dağıtımı hakkında beş maddelik açıklama yaptı.

 

Çağ Çağ Sulama Birliği Başkanı Nevaf Değerli tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılı için aldıkları kararları duyurdu.


Çağ Çağ Sulama Birliği açıklaması şöyle,
"1. Birlik üyelerinin beyanname verme süresi 15 Mart 2021 saat 17:00 tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra beyanname kabul edilmeyecektir. Zamanında beyanname vermeyenlere %10 beyanname zammı uygulanacaktır. 

 

Beyanname verme zorunlu olup ücretsizdir ve su talebi değildir. Sadece sulama alanında ekilen bitki beyanıdır.

2. Sulama alanında arazisi bulunan çiftçilerin Birliğe üye olması gerekmektedir. Üye olmayanlara sulama yapması halinde su kullanım hizmet bedelinin (sulama ücreti) 2 katı uygulanır. Birliğe üyelik ücretsizdir.

3.  2020 yılında yapılan freze (tav) sulaması ile 2021 yılında 1. sulama  gerektiğinde yapılacak 2. ve 3. buğday sulamasının toplamı dekar (dönüm) başına 58 TL su kullanım hizmet bedeli uygulanacaktır.


4. Sulama kanallarının bakım ve onarım çalışmaları devam etmektedir. Su iletiminde sorun teşkil eden yerlerin onarımı için birliğe veya sahadaki personele bildiriniz.


5. Su dağıtım programının aksamaması ve çiftçilerimizin mağdur olmaması için söz konusu hususlara dikkat edilmesini önemle rica ederim."