• belediye evde kal
  • acar motor

Din Bir Sen, İstanbul Sözleşmesi aile yapımıza uymuyor

Din Bir Sen Genel Merkez yöneticileri ve Mardin Şube Başkanı Nusaybin'de üyeleri olan din görevlileriyle bir araya geldi.

  • 19 Ocak 2020 17:03
  • A
  • A

Din Bir Sen Genel Merkez yöneticileri ve Mardin Şube Başkanı Nusaybin'de üyeleri olan din görevlileriyle bir araya geldi.

 

Kervansarayda yapılan istişare toplantısına Din Bir Sen Genel başkan yardımcısı Mehmet Şirin Ersan, Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın ve Nusaybin'de görev yapan din görevlileri katıldı.

 

2019 yılı için değerlendirmelerde bulunan Din Bir Sen yöneticileri üyelerine çeşitli hediyeler verdi.

 

Gençliğin ve ailenin önemine değinen Din Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Ersan, son zamanlarda meydana gelen boşanmalar ve aile içi şiddette dikkat çekerek, İstanbul sözleşmesinin aile yapımıza uymadığı ve yaptığı tahribatın ağır olduğunu dile getirdi.

İstişare toplantısında personelin sorunlarını da dile getiren Ersan, sözleşmeli personelin biran önce kadroya alınması ve idarecilerin sendikalar arasında taraf olmamasını vurguladı.

 

Toplantıda konuşan Mardin Şube başkanı Bilal Aydın ise, üyelerin desteğiyle Türkiye’de ilk olarak Mardin’de şube olmayı başardıklarını söyledi. Aydın, her haksızlık ve hukuksuzluk durumunda üyelerinin hizmetinde olduklarını kaydetti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.