Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Demir, Nusaybin Yönetimiyle bir araya geldi

GÜNDEM Haber Girişi : 29 Kasım 2022 12:06
Memur Sen Mardin İl Başkanı ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Abdulselam Demir, Eğitim Bir Sen Nusaybin İlçe Yönetimiyle bir araya geldi

Memur Sen Mardin İl Başkanı ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Abdulselam Demir, Eğitim Bir Sen Nusaybin İlçe Yönetimiyle bir araya geldi.

 

Göreve seçildikten sonra ilçe ziyaretlerine başlayan Başkan Demir'in Nusaybin'de İlçe Temsilcisi Mehmet Şefak Kavak ve İlçe Yöneticileri karşıladı.

 

Ziyarette Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi Kavak, Nusaybin'de yaptıkları sendikal çalışmalar konusunda bilgi verdi.

 

Eğitim Bir Sen'in Nusaybin'de üstlendiği yetkili sendika görevini layıkıyla yapmaya çalıştıklarını belirten Kavak, Eğitim Bir Sen'in misyon ve vizyonu çerçevesinde Nusaybin'deki eğitim seviyesini yükseltmek, eğitim camiası ve üyeleriyle dayanışmayı artırmaya devam edeceklerini söyledi.

 

DEMİR: "SENDİKAYI BİR GÜÇ OLARAK DEĞİL, BİR DAVA OLARAK GÖRÜYORUZ"

 

Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi Kavak'a ve yönetimine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Memur Sen İlçe Başkanı ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Abdulselam Demir, Nusaybin'de Milli Eğitimde ve Eğitim camiasında hayırlı hizmetler yapıldığını bildirdi.

 

Nusaybin'in eğitim çıtasının her geçen gün yükselmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten Demir, yapılan güzel hizmetlerde Eğitim Bir Sen'in varlığını büyük ölçüde hissetirdiğini bildirdi.

 

Eğitim Bir Sen'in Nusaybin'de yetkili sendika olduğunu vurgulayan Demir şöyle konuştu;

 

"Bizler, Sendikayı bir dava olarak görüyoruz. Bir zırh bir güç olarak görmüyoruz. Sendikamız rahmetli kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan'ın kurduğu ilk günkü misyon ve vizyonu ile hizmetlerimize devam ediyoruz. Rahmetli İnan, sendikacılığın cam, çerçeve indirmekle anılmayacağını, müslümanların da değerleriyle, ilkeleriyle sendikacılık yapılabileceğini gösterdi. O güzel insanların halisane kurdukları sendika çekilen zahmetlerden sonra bugünlere gelindi. Ağır bedeller ödenmiş. Ama bedel ödenmeden bugünlere gelemeyeceğimizi bilmeliyiz. Sağlam bir tabanımız var Allah'a şükür. Biz güçlü bir camiayız" dedi.

 

Eğitim Bir Sen'in en büyük değerlerinden birinin vefa olduğunu kaydeden Başkan Demir, Hizmet veren hiç bir arkadaşlarını unutmadıklarını, her zaman vefakar olduklarını belirtti.

 

"HER ZAMAN ÜYELERİMİZİN VE CAMİAMIZIN HAKLARINI SAVUNDUK"

 

Konuşmasında Mardin Geneli yapılan çalışmalara da değinen Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Abdulselam Demir, sendika olarak her zaman ve her platformda üyelerinin ve camialarının haklarını savunduklarını vurguladı.

 

Demir, Memur Sen olarak eğitim başta olmak üzere tüm iş kollarında büyük kazanımlar elde ettiklerini ifade etti.