Eğitim Sen'den Nejat Uygur anısına tiyatro gösterisi

KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 12 Mayıs 2019 13:32
Nusaybin Eğitim Sen temsilciliği tarafından Tiyatrocu Nejat Uygur anısına Anadolu Komedram Oyuncuları tarafından "Kaynanatör" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Nusaybin Eğitim Sen temsilciliği tarafından Tiyatrocu Nejat Uygur anısına Anadolu Komedram Oyuncuları tarafından "Kaynanatör" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Nusaybin Eğitim Sen tarafından organize edilen Mitanni Kültür Merkezinde sahnelendi. Ünlü tiyatrocu Nejat Uygur anısına sahnelenen tiyatro gösterimi öncesi açıklama yapan Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Abdullah Gökçe, uzun bir aradan sonra ilk kez burada tiyatro etkinliği düzenlemenin sevinci ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Gökçe, "Belediyeler ve kültür merkezleri halkındır. Maalesef daha önce düzenlemek istediğimiz bir konser etkinliğine, Kültür merkezi salonu boş olmasına rağmen dolu denilerek bize izin verilmedi. Umarım şuan ki yerel yöneticilerimiz bu tür hadiselere izin vermeden kültür sanat etkinliklerinde ayrım yapmadan kültür merkezi kapılarını her kesime açık tutarlar. Çünkü kültür merkezleri halkın alanlarıdır" dedi.

- NERGİZ, "KÜLTÜR MERKEZİ HERKESE AÇIK OLACAK"

Eğitim Sen’in gecesine Nusaybin Belediye Başkanları Av. Semire Nergiz - Ferhat Kut, Eğitim Sen temsilcisi Gökçe ve sanatseverler katıldı. Gökçe’nin açıklamasından sonra konuşan Nergiz, “Belediyeler halkındır. Nusaybin Belediyesi halkındır. Takvimimiz el verdiği sürece hiç bir ayırım yapmadan kapımız herkese açık olacaktır. Sanata, Sanatçıya Nusaybin'e hizmete her zaman varız diyoruz. Güzele, iyiye her zaman varız diyoruz. Yanlışa, hataya her zaman karşısında duracağız. Buradan hepinize söz veriyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmalardan sonra Eğitim Sen etkinliklerinde katkısı olan şahıslara plaket verildi.
Plaket töreninden sonra  "Kaynanatör" adlı iki perdelik komedi tiyatro gösterisi izleyiciyle buluştu.