Eğitim-sen'in Ankara'da yapacağı Mitinge Nusaybin'den katılım sağlandı

GÜNDEM Haber Girişi : 16 Nisan 2010 21:23
Keske bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-sen) tarafından Ankara yapılacak gösteriye tüm yurtta olduğu gibi Nusaybinden de katılım sağlandı.

Kesk’e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-sen) tarafından Ankara yapılacak gösteriye tüm yurtta olduğu gibi Nusaybin’den de katılım sağlandı.  

Nusaybin Cumhuriyet ilköğretim okulu önünden akşam saatlerinde hareket eden Eğitim – sen Nusaybin kafilesi adına muhabirimize açıklama yapan Gürbüz Demir, Kamusal eğitim, kadrolu çalışma ve demokratik yaşam için yine yollarda ve alanlarda olduklarını söyledi.

Bu Mitingde de toplu sözleşme ve grev haklarını elde edilinceye kadar kararlı bir şekilde mücadelelerini sürdüreceklerini kaydeden Demir şöyle konuştu;

“İşsizliğe,  örgütsüzlüğe ve güvencesizliğe boyun eğmeyeceğimizi yine alanlarda göstereceğiz. Bizimle beraber olmayan fakat her zamanki gibi bizi destekleyecek emekçi arkadaşlarımızın ve halkımızın yanımızda olacağından eminiz.

Bunun yanında Sayın Ahmet Türk’e yapılan çirkin saldırıyı kınadığımızı bir kez daha belirtiyoruz. Bu çirkin saldırının halkların kardeşliğine zarar verdiğine inanıyoruz. Buna benzer faşist saldırırlın bazı üniversitelerde Kürt kökenli öğrencilere yöneldiği, bu tür olayların da kınadığımızı belirtiyoruz.

Yine geçen hafta yapılan YGS’de öğrencilerin sınava gireceği yerleri tercih etmemelerine rağmen çok uzak şehirlerde sınava girdikleri ve bir haksızlığa uğradıkları fikrindeyiz. Bu tür yanlış uygulamaların biran önce kalkmasını istiyoruz.
Öte yanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında eğlenmesi ve oynaması gereken binlerce çocuğun hala tutuklu olması kabullenecek bir olayın olmadığını ifade etmek istiyorum. Bu çocukların biran önce serbest bırakılmasını istiyoruz”.  / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com