Eksen Dershanesi öğrencileri Eşit Ağır ve Sözel bölümlerinde hazırlayacak

EĞİTİM Haber Girişi : 30 Haziran 2010 08:21
Nusaybinde faaliyet gösteren Eksen Dershanesi önümüzdeki Eğitim öğretim yılında üniversite sınavlarına hazırlanacak öğrencileri sadece Eşit ağırık ve Sözel bölümlerinde hazırlama kararı aldı.
Abdullatif Altunkaynak

Nusaybin’de faaliyet gösteren Eksen Dershanesi önümüzdeki Eğitim – öğretim yılında üniversite sınavlarına hazırlanacak öğrencileri sadece Eşit ağırık ve Sözel bölümlerinde hazırlama kararı aldı.
 Muhabirimize açıklama yapan Dershane Müdürü Mesut Edis, önümüzdeki Eğitim – öğretim sezonu için sadece Eşit Ağırlık ve Sözel bölümlerinde kayıt aldıklarını bildirdi.
 Ediz böyle bir uygulmaya gitme sebebini şöyle açıkladı;
“Üniversiteye hazırlıkta Sözel ve Eşit ağırlık bölümleri yılardır Sayısal bölümünün gölgesinde kalıyor. Bu nedenle böyle bir uygulamaya gittik. Ayrıca öğrencileri sadece bir bölümde hazırlamanın öğrenciye daha çok yarar getireceği düşüncesindeyim”.
 Eşit ağırlık ve Sözel bölümleri için bir buçuk aydır Pazartesi günleri ücretsiz kurs verdiklerini kaydeden Edis, 2010-2011 Eğitim öğretim döneminde idalı olduklarını vurguladı.
 SBS ve KPSS’de de iddialı olduklarını belirten Edis, KPSS yaz kurslarına gösterdikleri ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

 Erken kayıt avantajlarını 15 Temmuz’a kadar uzattıklarını bildiren Edis, eğitime katılımı sağlamak için kız öğrencilerin kayıtlarında büyük indirim uyguladıklarını sözlerine ekledi.
Eksen Dershanesi Eğitim Kadrosu
Tarih : Rıdvan Özel, Matematik – Geometri: Orhan Ergin, M. Şefik Yıldırım, Coğrafya: Erkan Atdın, Felsefe- Rehberlik: Zülfikar Taş, Türkçe: Kasım Yavuklu / Nusaybinim.com