Görevden uzaklaştırılan Ahmet Türk Nusaybin'de konuştu

POLİTİKA Haber Girişi : 24 Ağustos 2019 18:54
İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığından uzaklaştırılan Ahmet Türk, geldiği Nusaybin'deki basın açıklamasına katıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığından uzaklaştırılan Ahmet Türk, geldiği Nusaybin'deki basın açıklamasına katıldı.

 

Aralarından HDP Milletvekilleri Ömer Öcalan, Tuma Çelik, Ebru Günay, Murat Çepni, Hüseyin Özgüneş, Mehmet Şükrü Tiryaki, Mahmut Toğrul, Nuran İmir, Ayşe Sürme, Kemal Bülbül ile Nusaybin Belediye eş başkanları Av. Semire Nergiz - Ferhat Kut ve HDP yöneticilerinin de olduğu grup Barış Parkında bir araya geldi.

 

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı basın açıklamasından konuşan Ahmet Türk, İçişleri Bakanlığı tarafından yerlerine görevlendirme yapılmasını eleştirdi.

 

Türk konuşmasında, "Bizim için önemli olan bu haksızlığın, hukuksuzluğun ortaya çıkmasıdır. Geçen dönem de kayyum geldiği zaman kayyumu meşrulaştırmak için hakkımızda davalar açıldı. Ahmet Türk, farklı yerlere para aktardı dediler. Ama işçinin, memurun parası eksiksiz Vakıflar Bankası hesabına yatırılmış. Bir iki tane ayarlanmış kişilerin ifadeleriyle bizi suçlamaya çalıştırlar. Halkımıza buradan şükranlarımızı sunuyorum. Ve bilsinler ki aktif siyasetin içinde olalım olmayalım biz her zaman halkımızın yanındayız. Evet, ben de biliyorum belli bir yaşa geldim, bundan sonra aktif siyaseti sürdüremem ama yüreğim halkımın yanında yer alacaktır, yüreğim mücadelenin yanında yer alacaktır" dedi.

 

Basın açıklamasından sonran Türk ve beraberindeki HDP Milletvekilleri Nusaybin Belediyesini ziyaret etti.