Gülbahar cinayetiyle ilgili 1 kişi tutuklandı

ASAYİŞ Haber Girişi : 19 Mart 2021 11:30
Nusaybin Emniyet Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde silahlı vurulmuş halde hastaneye kaldırılan Gülbahar A.'yı silahla öldürdüğünü tespit ettiği bir kişiyi yakaladı.

Nusaybin Emniyet Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde silahlı vurulmuş halde hastaneye kaldırılan Gülbahar A.'yı silahla öldürdüğünü tespit ettiği bir kişiyi yakaladı. Şahıs tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada,
"Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğümüz Cinayet Büro Amirliği ve Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği personelimizce; 15/03/2021 günü Nusaybin ilçesinde gerçekleşen “Ateşli Silahla Öldürme” olayı ile ilgili olarak; olay yerinde yapılan detaylı ve teknik incelemelerde, şüphelinin olay yerinden kaçtığı güzergahın tespiti ile kaçış noktası üzerinde bulunan 30 farklı güvenlik kamerasından elde edilen 41 saatlik kamera görüntülerinin detaylı incelenmesi ve olay ile ilgili olarak toplanan tüm bilgi ve belgeler sonucunda cinayet olayını gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheli 1 şahıs, 17/03/2021 günü görevlilerimizce düzenlenen operasyonda yakalanarak gözaltına alınmış olup; çıkarıldığı Adli Makamlarca “Kasten Adam Öldürme” suçundan Tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

 

İlimiz genelinde mevcut huzur ve güven ortamının sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini için yürütülen çalışmalarımız kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam etmekte ve tüm güvenlik tedbirleri alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla sunulur."