Gülben Ergen Nusaybin'de Okul yaptırdı

EĞİTİM Haber Girişi : 07 Haziran 2010 12:12
Sanatçı Gülben Ergen, Feride Edige ve Elvan Oktar tarafından Mardinin Nusaybin ilçesinde yaptırılan ve Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk kulübü tarafından desteklenen Çocuklar Gülsün Diye
Gülben Ergen Nusaybin'de Okul yaptırdı
GÜLBEN ERGEN NUSAYBİN’DE YAPTIRDIĞI ANAOKULUN AÇILIŞINI YAPTI
-MARDİN VALİSİ HASAN DURUER;
“BİZ, HİÇ BİR ÇOCUĞUMUZU BİRBİRİNDEN AYIRMIYORUZ. DOĞULUSU, GÜNEYLİSİ, KUZEYLİSİ, BATILISI, TÜRKÜYLE, KÜRDÜYLE, ARABIYLA, SÜRYANİSİYLE HEPSİNİ KUCAKLIYORUZ”

- GÜLBEN ERGEN;
“ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE’ KAMPANYASI, OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ALTINI ÇİZEN BİR KAMPANYADIR"
 
Haber - Foto: Arif Altunkaynak
Kameraman: Murat Yaman
 
Sanatçı Gülben Ergen, Feride Edige ve Elvan Oktar tarafından Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaptırılan ve Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk kulübü tarafından desteklenen “Çocuklar Gülsün Diye” Anaokulunun açılışı yapıldı. Nusaybinliler okul açılışını yapan Gülben Ergen’e büyük sevgi gösterisinde bulundu.
 Nusaybin’e bağlı Duruca Beldesinde yapılan okulun açılış töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.

 Okul açılışında konuşan Mardin Valisi Hasan Duruer, çocuklar geleceğimiz olduğunu ve istikbali gelecekte onlara emanet edeceğimizi bildirerek şöyle konuştu;
“Onlar ne kadar iyi yetişirse, ne kadar kendilerine güvenleri gelire ve ne kadar şahsiyet kazanırlarsa memleketin geleceği de o kadar güzel olur. Biz hiçbir çocuğumuzu birbirinden ayırmıyoruz. Doğulusu, Güneylisi, Kuzeylisi, Batılısı, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Süryanisiyle hepsini kucaklıyoruz. Onların hepimizin yarınlarıdır. Bu okulun yapılmasında Gülben Hanım ve ekibinin büyük katkısı var onlara teşekkür ediyorum”.
Mardin halk oyunları gösterisinde sonra kürsüye gelen Sanatçı Gülben Ergen,  kampanya çerçevesinde çok uzak köyleri hedeflediklerini ve bu gün Duruca olduklarını söyledi.
 ‘Çocuklar gülsün diye’ kampanyasının okul öncesi eğitimin altını çizen bir kampanya olduğunu bildiren Ergen Konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Sizler bu okulda inşallah iyi öğretmenlerle iyi eğitimler alıp iyi duyguları kalbinizde bulundurup fiziksel ve bedensel gelişiminizi en güzel şekilde tamamladığınız zaman biz çok mutlu olacağız. Çocuklar gülsün kampanyası Mardin’e geldiği için çok mutluyum. Çünkü bu kampanyanın asıl sebebi benim Bilge köyü ziyaretim sırasında olmuştur. O zaman bekle beni Mardin demiştim. Aradan 6 ay geçti ve Mardin’e verdiğim sözü tuttum. Hepinizi çok seviyorum. Bundan sonraki yolumuz Trabzon, Erzurum, Sinop ve Hatay olacak. Dualarınız bizimle olsun. Sizden bir tek isteğim var. Okulumuza iyi bakın”.
Kürsüye gidiş ve gelişinde kırmızı halıda yürüyen Ergen, okul avlusunda bulunan vatandaşları selamladı.

Ergen’den sonra konuşan Okul öncesi Genel Müdürü Remzi İnal, son dönemlerde yaptıkları Ana okullarla Türkiye’de Ana Okul sayısının Bin 341’e yükseldiğini bildirdi.
 Törene katılan Ak Parti Mardin Milletvekili Gönül bekin Şahkulube ise, bir anne duyarlılığıyla Gülben Ergen’in en güzel yatırımın çocukların eğitimine yatırım olduğunu keşfettiğini, toplumda bu tür sanatçıların artması dileğinde bulundu.
 Vali Duruer açılıştan sonra Sanatçı Gülben Ergen, Feride Edige ve Elvan Oktar’a Teşekkür plaketi verirken Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey de Ergen’e Gümüş takı seti hediye etti.
 ‘Çocuklar Gülsün Diye’ Ana Okulu açılışına; Mardin Valisi Hasan Duruer, Sanatçı Gülben Ergen, Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici, Okul Öncesi Genel Müdürü Remzi İnal, Mardin Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk, Nusaybin’de Faaliyet gösteren okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası gazetesi