GÜNDEM Haber Girişi : 24 Kasım 2023 10:06

Nusaybin'de çobanlara donanımlı çanta hibe edildi

Nusaybin'de çobanlara donanımlı çanta hibe edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde "Sürü Elemanına Donanımlı Ekipman Çantası Projesi" kapsamında Nusaybin'de 50 çiftçiye %90 hibeli Donanımlı Ekipman Çantası dağıtımı yapıldı.

 

Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde yapılan dağıtım programına Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Doğan, çiftçiler, çobanlar katıldı.

 

Çobanlara verilen sırt çantası tanıtımı yapıldı. Sırt çantasında; elektrikli kırkım makinesi, kırkım makası, powerbank, el feneri, kuzu biberonu, şapka gibi sürü elemanın işlerini kolaylaştıracak ekipmanlar bulunduğu belirtildi.

 

Çiftçilere donanımlı çantaları takdim eden Kaymakam Ercan Kayabaşı; "Çoban kardeşlerimize teslim ettiğimiz ekipmanda, kırsalda hayvanlarını otlatırken ihtiyaç duyacakları temel malzemeleri kendilerine hibe ediyoruz. Bu kapsamda kardeşlerimiz kırsalda işlerini, faaliyetlerini daha rahat şekilde yapabilecekler. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza bereketli bir yıl geçirmelerini diliyorum" ifadelerini kullandı.