Hastanede muayeneler sadece randevu ile alınacak

SAĞLIK Haber Girişi : 13 Ağustos 2021 11:41
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, KOVİD-19 vakalarının il genelinde artması üzerine hastanelerdeki yoğunluğu düşürmek için acil durum dışındaki tüm muayeneleri randevu sistemine bağladı.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) vakalarının il genelinde artması üzerine hastanelerdeki yoğunluğu düşürmek için acil durum dışındaki tüm muayeneleri randevu sistemine bağladı.

 

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,
“İlimizde son günlerde artan vaka sayısı ile birlikte hastanelerimizdeki normal servis yatakları ve yoğun bakım alanlarının kapasiteleri zorlanmaktadır.

 

Sağlık hizmetine bizden çok daha fazla ihtiyacı olan ağır, zor durumdaki hastalarımıza yer açabilmek, daha iyi hizmet sunabilmek için hem de hastane ortamlarını son günlerde artan vaka sayılarının akabinde yüksek riskli bulaşıcı ortamlara dönüştürmemek için mümkün mertebe hastanelerimize randevu alarak başvurulmasını talep ediyoruz.

 

Bu sebeple  16 Ağustos 2021 Pazartesi gününden itibaren sadece Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) veya 182 numaralı hat üzerinden randevu alınmak suretiyle muayene olunabilecektir.

 

Bunların yanı sıra oluşabilecek her türlü acil durumlarda sunulan hizmette herhangi bir kesinti söz konusu olmayacaktır. Bu gibi durumlarda hastanelerimizin bütün imkanlarıyla 24 saat esaslı vatandaşımızın hizmetine açık olduğu bilinmelidir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” İfadelerini kullandı.