Hayırsever İş insanı Hocaoğlu, Nusaybin'e Okul ve Camii yaptıracak

EĞİTİM Haber Girişi : 14 Kasım 2022 18:02
Nusaybinli hayırsever iş insanı Muzaffer Hocaoğlu, bina ömrünü tamamlamış Cumhuriyet İlkokulu yerine 24 derslikli okul binası ve Nusaybin - Kocaeli Kardeşlik Parkı yanına ile 1000 kişilik Camii ve Taziye evi yaptıracak.
Hayırsever İş insanı Hocaoğlu, Nusaybin'e Okul ve Camii yaptıracak

Nusaybinli hayırsever iş insanı Muzaffer Hocaoğlu, bina ömrünü tamamlamış Cumhuriyet İlkokulu yerine 24 derslikli okul binası ve Nusaybin - Kocaeli Kardeşlik Parkı yanına ile 1000 kişilik Camii ve Taziye evi yaptıracak.

 

Mardin'e gelen İş İnsanı Hocaoğlu, Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel, İş İnsanları Şemsettin Talayhan ve Kamuran Hocaoğlu ile birlikte Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin'i ziyaret ettiler.

 

Daha sonran Nusaybin Kaymakamı Kayabaşı ve Milli Eğitim Müdürü Çetin ile birlikte Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret eden Hocaoğlu, eğitim gördüğü okulu yıkarak yerine 24 derslikli bir okul binası yapma sözü verdi. Buradan Nusaybin - Kocaeli Kardeşlik Parkı yanında inşaatına başladıkları 1000 kişilik Camii ve Taziye Evi bölgesine gelen İş İnsanı Hocaoğlu, doğup büyüdüğü memleketi Nusaybin'e vefa borcu olarak Okul ve Camii yaptırma sözü verdi.


-"NUSAYBİN'İMİZ GELECEĞE KOŞAR ADIMLARLA İLERLİYOR"
Burada açıklamalarda bulunan Nusaybin Kaymakamı Ercan Kayabaşı, hayırsever iş insanımız ve Nusaybin'imizin değerlerinden memleketimizin yetiştirdiği iş insanımız Muzaffer Hocaoğlu bey çok güzel bir cami bin kişilik bir cami inşaatına başladı. Büze bugün güzel bir haber daha verdiler. Muzaffer bey doğup büyüdüğü yerde, İlkokulu okuduğu yerde kendisinin önderliğinde, hayırseverliğinde aynı binanın olduğu yere yeniden mükemmel bir okulu inşa edeceğiz. Ben tekrardan tüm Nusaybinli kardeşlerim adına Muzaffer Bey ve kıymetli ailesine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu emsal teşkil eder. Nusaybin'imiz geleceği koşar adımlarla ilerliyor. Aydınlık gelecek bizim için çok yakındır. Her bir mahallemize her bir sokağımıza yatırımlarımız artarak devam ediyor. Bununla birlikte devletimizin yatırımlarına ek olarak böylesine güzide hayırsever insanlarımızın da çorba da benim tuzum olsun Nusaybin için ben de varım demesi bizleri iki kere mutlu ediyor. Ben tekrardan Nusaybinli hemşehrilerim adına ailemize şükranlarımı sunuyorum" dedi.


-"İLKOKULU OKUDUĞUM OKULU YENİDEN YAPMAK BİZE KISMET OLDU"
Hayırsever iş insanı Muzaffer Hocaoğlu ise, Camii ve Taziye Evi inşaatına başladıklarını, yakın zamanda ise İlkokulu binasına başlayıp hızlı şekilde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Hocaoğlu, "Kendi okuduğum ilkokulda, 5 sene okuduğum okulu yeniden yapmak bize kısmet olduğu için Allah'a şükrediyorum. Bunun için çok mutluyum. İnşallah en kısa sürede başlayıp bitireceğiz. Asıl beni duygulandıran kon ise kendi okuduğum yerde burayı yeniden yapmak muazzam bir duygu. Allah herkese böyle bir güzellik nasip etsin" şeklinde konuştu.


-"NUSAYBİN'İMİZDE SON ZAMANLARDA HAYIRSEVER ZİNCİRİ GİDEREK BÜYÜYOR"

Kaymakam Kayabaşı ve Hayırsever İş İnsanı Hocaoğlu'ndan sonra bir açıklama yapan NESO Başkanı Ömer Özel, Muzaffer Hocaoğlu'na, doğup büyüdüğü memleketine vefa gösterdiği için çok teşekkür etti.

 

Bunlar güzel şeyler olduğunu ve insanın hayatta yapacağı en büyük yatırımın hayır işi olduğunu ifade eden Başkan Özel ise, "Nusaybin'de son zamanlarda hayır zinciri giderek büyüyor. Muzaffer beyin kazandıracağı cami çok anlamlı, onun için çok teşekkür ediyorum. Yıllardır şehrimizin simgesi haline gelen kendi doğup büyüdüğü memleketine, okuduğu okulda 24 derslikli okul yapacağı için de bizim için ayrı bir mutluluk. Nusaybin Esnafımızı adına çok teşekkür ediyorum. Nusaybin, Sayın valimiz ve sayın kaymakamımız öncülüğünde her geçen gün daha da büyüyor. İnşallah böyle hayırseverlerin sayısı artar" ifadelerini kullandı.

 

Bu arada Salı Günü Okul ve Cami için Mardin Valiliğinde protokol imzalanması bekleniyor.