Iraklıların saldırısı ile ilgili 4 kişi gözaltına alındı

ASAYİŞ Haber Girişi : 19 Ocak 2023 13:46
Mardin Valiliği, İpek yolu üzerindeki Duhok plakalı araç saldırısıyla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Mardin Valiliği, İpek yolu üzerindeki Duhok plakalı araç saldırısıyla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

 

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada; " 19 Ocak 2023 tarihinde Mardin ili Artuklu ilçesinde meydana gelen ve 4 Irak vatandaşının öldürülmesi ile 1 Irak vatandaşının yaralanması olayı ile ilgili olarak; Yapılan soruşturmada, olayın şüphelisi oldukları değerlendirilen M.Ş, F.A, A.Y ve A.K isimli 4 şüpheli şahıs Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili tahkikat titizlikle devam etmektedir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

ÖLENLERİN KİMLİK BİLGİLERİ BELLİ OLDU

Mardin'in Artuklu ilçesinde hareket halindeki Irak  plakalı araca düzenlenen silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.

 

Olay, saat 00.00 sıralarında uluslararası İpek Yolunun Artuklu ilçesi kırsal Yeniköy Mahallesi mevkisinde meydana geldi. 

Irak'ın Duhok kentinden Diyarbakır'da muayene için randevu aldıkları hastaneye giden akraba 5 kişinin içinde bulunduğu Irak plakalı araca, hareket halindeyken başka bir araçtan silahlarla ateş açıldı. 

 

Saldırının duyulması üzerine bölgeye sağlık ve Jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, araçtaki Hındreen Abdullah Salih (39), Waheda Haedar Jasim (63) ve Abdullah Saleh Mustafa'nın (69) hayatını kaybettiği belirlendi. Chiman Shaheen Khalid (75) ve Ahmed Jalaladeen İbrahim (45) ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan Chiman Shaheen Khalid de doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Durumu ağır olan Ahmed Jalaladeen İbrahim, yapılan müdahalesinin ardındanönce Midyat'a daha sonra ise Elazığ'a sevk edildi.

 

Ölen 4 kişinin cenazeleri otopsi yapılmak üzere Mardin Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

 

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla başlatılan soruşturma sürüyor.