İstanbul'dan Nusaybin'e görevi başındaki hemşireye Anneler Günü sürprizi

İstanbul Çekmeköy'de yaşayan 10 yaşındaki Doruk Kabadayı, Nusaybin'de hemşire olarak görev yapan annesine Nusaybin Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu (VSDG) katkılarıyla anneler günü sürprizi yaptı. 

 

Nusaybin Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde çalışan hemşire Emre Kabadayı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelesindeki görevinden dolayı, yaklaşık 4 aydır oğlu Doruk ve eşi Tuncer Kabadayı'yı göremedi. 

İstanbul'a bağlı Çekmeköy'de babası ve diğer aile fertleri ile yaşayan Doruk, Nusaybin'deki annesine Anneler Gününde bir sürpriz yapmak istedi. Bunun üzerine Nusaybin Kaymakamlığı VSDG ile irtibata geçen Doruk ailesinin isteğini kırmayan VSDG, Nusaybin Devlet Hastanesine gitti. 

 

Görev yaptığı Kadın Doğum Servisinin kapısında ellerindeki güllerle VSDG grubunu gören hemşire Emre Kabadayı çok şaşırdı. 

 

Oğlu Doruk tarafından gönderilen kırmızı gülleri alan anne Emre, oğlu ve eşiyle telefonda görüntülü görüştü. 

 

Duygusal anların yaşandığı görüşmede Doruk annesinin Anneler Günü'nü kutladı. 

Çok şaşırdığını ve çok güzel bir sürprizle karşılaştığını belirten Emre Kabadayı, "Bu gülleri tüm çalışan anneler adına alıyorum. Herkesin anneler gününü kutluyorum. Anneler iyi var. Sağlık çalışanı demek fedakarlık demek, biz bu fedakarlığı fazlasıyla gösteriyoruz bu dönemde. Bizleri dinlesinler evde kalsınlar" dedi.