Kayabaşı, Nusaybinli hemşehrilerimiz hizmetin en iyisini hak ediyor

GÜNDEM Haber Girişi : 04 Aralık 2022 14:07
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Belediye Birim Müdürleri ve Personellerle bir araya geldi. Personeller, sosyal ve özlük haklarında kendilerine her konuda destek veren Kayabaşı'na teşekkür etti.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Belediye Birim Müdürleri ve Personellerle bir araya geldi. Tüm Personelin katıldığı programın sonunda personeller, sosyal ve özlük haklarında kendilerine her konuda destek veren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı'na teşekkür etti.

 

Royal Düğün Salonunda yapılan buluşma, Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Şimşek'in açılış ve takdim konuşması ile başladı.

 

Daha sonra Belediye Personellerine hitap eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, Nusaybin Belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri anlattı. 

 

İnsan odaklı bir hizmet anlayışıyla çalıştıklarını ifade eden Kayabaşı, "Bizler, Nusaybin Belediyesi olarak, yaklaşık 150 Bin vatandaşımıza gece - gündüz demeden, hafta içi - hafta sonu demeden, vatandaşlarımızın sosyal hayatlarının daha da kolaylaşması için birçok hizmeti kesintisiz olarak gerçekleştiriyoruz" dedi.

 

Yöneticiler olarak her ne kadar karar alma mekanizmasında kendilerinin bir görevi olsa da işi asılı yapan, işin asıl sahibi, işin mutfağında yer alan personellerin olduğunu ifade eden Kayabaşı, "Siz saygıdeğer emektar işçi kardeşlerimizle beraber yol yürüdüğüm için sizlerle beraber mesai tükettiğim için mutluyum, kıvançlıyım. Nusaybin özelinde şu özellikle vurgulamak istiyorum, personel sayısı ile ortaya çıkan başarıyı kıyasladığımızda belki de Güneydoğu'da en başarılı belediyelerden biriyiz. Mali disiplinimizden tutun birçok hususa, personel rejimimizden tutun tasarruflarımızı ve aynı anda yaptığımız başarılı hizmetleri bir bütün olarak ele aldığımızda gerçekten de ortaya bir gurur tablosu çıkıyor. Bu gurur tablosu mimarları çok kıymetli belediye personellerimizdir. Hepinizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Nusaybinli hemşehrilerimiz hizmetin en iyisini hak ediyor. Bizler de bu hizmeti en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. "İşçinin alın teri kurumadan hakkını ver" prensibini ilke edindik. Bu çerçevede personellerimizin sosyal ve özlük haklarında birçok iyileştirme yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Yaptığımız iyileştirmelerin hem sizlere hem de kıymetli ailelerinize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

 

Programın sonunda Belediye Personelleri talep ve önerilerini dile getirdi.

 

Programa Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, eşi Nigar Karakuş Kayabaşı, Başkan Yardımcısı Nurettin Şimşek, İlçe Müftüsü Hasan Yeşildal, Dedaş İşletme Şefi Fatih Çelik ve Belediye Birim Müdürleri ile personeller katıldı.