Kaymakam Kayabaşı, beşeri eğitim kadar ahlaki eğitimi de önemsiyoruz

EĞİTİM Haber Girişi : 03 Kasım 2022 13:09
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, ziyaret ettiği Atatürk İlkokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, ziyaret ettiği Atatürk İlkokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 

Atatürk İlkokuluna gelen Kaymakam Kayabaşı, Okul Müdürü Ali Doğan ve Okul Yöneticileri tarafından karşılandı.

 

Anasınıfı öğrencilerin sınıfını ziyaret eden Kayabaşı daha sonra 4. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Kayabaşı, okulda görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlerle hasbihal etti.

 

Okullarımızda beşeri eğitimden daha çok ahlaki eğitime önem vermemiz gerektiğini ifade eden Kaymakam Kayabaşı, toplumun en büyük değiştirici ve dönüştürücülerinin öğretmenler olduğunu söyledi.

 

Bu konuda öğretmenlere büyük iş düştüğünü kaydeden Kaymakam Kayabaşı, "çocuklarımız akademik anlamda doktor, avukat veya öğretmen olmasının yanında iyi bir ahlaka sahip değilse toplumda büyük sorunların oluşmasına sebep olabilir. O yüzden biz ahlak sahibi, vatanını, milletini, ailesini seven değerlerine bağlı ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz. Bu konuda siz değerli öğretmenlerimize büyük iş düşüyor. Diğer yanda bizler Kaymakamlık ve Belediye olarak her zaman eğitim camiamızın yanındayız. Okullarımızın her türlü ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Kaymakam Kayabaşı daha sonra öğretmenlerin talep ve önerilerini dinledi.