Kaymakam Kayabaşı, Okul Müdürleriyle bir araya geldi

EĞİTİM Haber Girişi : 01 Ekim 2021 16:28

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okul müdürleriyle yaptığı toplantıya katılarak eğitim camiasıyla bir araya geldi.

 

Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

 

Toplantıda okul müdürlerine hitap eden Kayabaşı, eğitimin önemine değinerek, Milli Eğitimin toplum için çok önemli olduğunu belirtti.

 

Milli Eğitimin geleceğimi inşa ettiğini ve bizim için çok önemli olduğunu belirten Kayabaşı şöyle konuştu,
“Geleceğimizi inşa eden camia bizim için çok önemlidir. Çocuklarımız iyi yetişiyorsa başarı bizim, iyi yetişmiyorsa başarısızlık hepimizindir. Önemli olan bina değil binaların içerisindeki zihniyettir. Çocuklarımız doktor, öğretmen, avukat, marangoz veya tamirci olsun ama ne olursa olsun topluma, annesine, babasına, vatanına, milletine, bayrağına faydalı bireyler olsun. Öğretmenlerden, Milli Eğitim Müdürlüğümüzden bize gelen makul ve mantıklı olan her talep bizden destek görecektir. Neye ihtiyacınız varsa maddi ve manevi tüm desteğimizle yanınızdayız. Öğretmenlik müessesi çok önemli bir camiadır. Sizden muradımız çocuklarımızın kalbine dokunan öğretmenlerimiz olmanızı istiyoruz. Okul yöneticilerimiz de okulumuza ve okul çevresine sahip çıkacaklardır.”

 

Öğretmenlerin öğrenci ve velileriyle yakın diyalog kurmasını isteyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, öğretmenlerin mutlaka öğrenci velilerini tanıması gerektiğini kaydetti. Veli ziyaretlerine büyük önem verdiğini aktaran Kayabaşı, “İnsanlara birebir temas eden en yakın mesai arkadaşlarımızsınız. Çocuklarımız bir - iki gün okula dertli geliyorsa öğretmenlerimiz aileyle iletişime geçecek, belki maddi manevi sorunları vardır. Bu noktada öğretmenlerimiz dikkatli olsun. Bir mağdur aile veya öğrencimiz varsa onu mutlaka bize iletin. Bu bağlamda veli ziyaretlerini önemsiyoruz. Ev ziyaretleri velinin okula bakış açısını değiştiriyor” şeklinde konuştu.

 

-İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin, "Bu yıl akademik başarı sözü veriyoruz"

Kaymakam Kayabaşı'nın konuşmasından sonra toplantıda konuşan Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, eğitime verdiği destek nedeniyle eğitim camiası adına Kaymakam Kayabaşı'na teşekkür etti.

 

Çetin, "Tüm eğitim camiamız adına size teşekkür ediyorum. İdareci ekibimizle, öğretmenlerimizle çok iyi bir seviye yakaladık. Fiziki yapılarımız son iki - üç yılda toparlanabildi. Çok ağır bir terör olayları atlattık. Biz de Kaymakamımıza bu yılı akademik başarı sözü veriyoruz" dedi.

 

Toplantı, Okul Müdürlerinin sırasıyla söz alarak okullarındaki talepleri dile getirmesiyle sona erdi.