Kaymakam Temizkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

GÜNDEM Haber Girişi : 10 Ocak 2021 19:12
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
 
Temizkan tarafından yapılan açıklama şöyle,
" Basın mesleğini icra edenlere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 tarihinde kabul edilmesi ile birlikte ülkemizde her yıl “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. 
 
Kamuoyunun bilgi edinme hakkını sağlayan, tarafsız ilkeli bir şekilde haber yapma anlayışıyla yol alan gazetecilerimizin, iletişim kanallarının gelişmesiyle birlikte önemi daha da artmış, kurumlar ve vatandaşlar arasında köprü görevi üstlenerek, bilgi akışı sağlanmasında önemli bir görev üstlenmişlerdir. 
 
Teknolojide yaşanan gelişmelerle beraber haber alanın daha da genişlemesi ve internet gazeteciliğinin yaygınlaşmasıyla birlikte, daha fazla kitleye ulaşabilme imkanı ortaya çıkmıştır. Yaşanan bu gelişmelerle basın mensuplarımıza daha fazla görev düşerek; tarafsız, ilkeli ve doğru habercilik anlayışının önemi daha fazla ortaya çıkmıştır. 
 
Bu vesileyle mesleğini büyük güçlüklerle sürdüren, her türlü zor koşullarda görevini icra eden ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için çaba sarf eden bütün gazetecilerimizin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü" kutluyorum."