Kaymakam Yalçın Başkanlığında Dinamik Denetim Süreci başladı

GÜNDEM Haber Girişi : 04 Mart 2021 20:17
Yeni tip Koronavirüs tedbirlerinde düşük risk kategorisi mavi listede yer alana Mardin ve ilçelerinde Dinamik Denetim süreci başladı. Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, sürecin başkanlığını yapıyor.

Yeni tip Koronavirüs tedbirlerinde düşük risk kategorisi mavi listede yer alana Mardin ve ilçelerinde Dinamik Denetim süreci başladı. Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, sürecin başkanlığını yapıyor.

 

Nusaybin Kaymakamı Emre Yalçın Başkanlığında yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında Kontrollü normalleşme "Dinamik Denetim Süreci" konulu toplantı gerçekleştirildi.

 

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genelgesi kapsamında Nusaybin Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Salman Çelik, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdurrahman Kavak, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ile STK Temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Yalçın, Mardin’in düşük risk grubundaki mavi kategoride olduğunu hatırlatarak, denetim faaliyetlerinin etkinliği ve sürekliliğin önemine değindi. Yalçın, tüm kurum ve kuruluşların genelge kapsamında belirlenen çalışmaları yapması talimatını verdi.

 

-21 EKİP DENETİM YAPTI
Toplantıdan sonra KOVİD-19 Denetimleri gerçekleştirdi.
İlçe merkezinde 15, kırsal mahallelerde 6 olmak üzere 21 ekip denetimlerde bulundu. Kaymakam Yalçın, İlçe Merkezinde yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri "Dinamik Denetim Süreci" kapsamında denetimlerde bulundu.

 

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Kontrollü normalleşme "Dinamik Denetim Süreci" Genelgesi kapsamında Kaymakam ve Belediye Başkan Yalçın denetim yaptı.

 

Beraberindeki İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Salman Çelik ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ile birlikte Sakarya Caddesi üzerinde denetimlerde bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Yalçın, maske, mesafe ve hijyen kurallarının önemine değindi.

 

Ziyaret ettiği iş yerlerinde maske ve dezenfektan kontrolü yapan Yalçın, iş yerlerinin girişinde mutlaka dezenfektan olması uyarısı yaptı.

 

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Kontrollü normalleşme "Dinamik Denetim Süreci" Genelgesi kapsamında İlçe Merkezinde 15, Kırsal Mahallelerde de ise 6 olmak üzere 21 ekip denetimlerde bulundu.