KPSS'nin Nusaybin'de yapılması için CHP İlçe Başkanı girişimde bulunacak

EĞİTİM Haber Girişi : 06 Ağustos 2022 12:47
CHP Nusaybin ilçe başkanı Şeyhmus Doğan, KPSS'nin Nusaybin'de yapılması ile iptal edilen sınav içim adayların maddi mağduriyetlerinim giderilmesi için girişimde bulunacaklarını söyledi.

CHP Nusaybin ilçe başkanı Şeyhmus Doğan, KPSS'nin Nusaybin'de yapılması ile iptal edilen sınav içim adayların maddi mağduriyetlerinim giderilmesi için girişimde bulunacaklarını söyledi.

 

CHP Nusaybin ilçe başkanı Doğan tarafından yapılan yazılı açıklamada,

"31.07.2022 Pazar günü ülke genelinde yapılan KPSS sınavına girmek için adaylar Nusaybin’ den Mardin’e gitmek zorunda kaldılar. Mardin’ e bağlı Yeşilli, Ömerli gibi küçük ilçelerde KPSS sınavı gerçekleştiriliyor. Fakat Nusaybin’ de sınav yapılmadığı için adaylar zor şartlar altında (maddi, manevi, yüksek sıcaklıklar v.b) Mardin’e gitmek zorunda kalıyor. Bunlar haricinde adaylar sınav günü ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntılar yaşıyor. Nusaybin’ de YKS sınavı yapıldığına göre neden KPSS sınavı yapılmıyor? Nusaybin halkı olarak KPSS sınavının ilçemizde yapılmasını istiyoruz.  

 

2022 KPSS’ nin iptal edilmesiyle adaylar tekrar sınava girmek zorunda... Bu ekonomik sıkıntılar içerisinde adaylar mağdur oldu. Nusaybin’den Mardin’e sınava gidene kadar adaylar yol parası, yemek, içecek, emanet ücretleri verdiler. Tekrardan aynı maddi külfeti karşılamakta zorluk yaşayan aday sayısı bir hayli fazla. Sosyal devlet ilkesi gereği hükümet bunları karşılamak zorunda. Adayların mağduriyetlerini gidermek sosyal devlet anlayışının gereğidir. Adaylar tekrardan sınava girmek zorunda olduğu için yine aynı sıkıntıları yaşayacaklar. Adayların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli mecralarda adayların mağduriyetini dile getireceğiz. Nusaybin CHP İlçe Teşkilatı olarak sürecin takipçisi olacağız" ifadeleri kullanıldı.