Kültür’den yetim ve muhtaç aile çocuklarına burs imkanı

EĞİTİM Haber Girişi : 01 Haziran 2019 18:57
Kültürlü Sahra Özel Öğretim Kursu, yetim ve yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına % 25 ile % 75 arasında burs imkanı tanıyacaklarını bildirdi.

Kültürlü Sahra Özel Öğretim Kursu, yetim ve yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına % 25 ile % 75 arasında burs imkanı tanıyacaklarını bildirdi.

Kültürlü Sahra Özel Öğretim Kursu yöneticileri, ilçe merkezinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. 2019 – 2020 eğitim öğretim sezonundan yetim ve yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına burs imkanı vereceklerini bildiren Özel Öğretim Kursu yöneticileri sezon boyunca uygulayacakları projenin detaylarını muhtarlarla paylaştı.

Anne ve babası vefat etmiş öğrenciler için % 75, anne veya babası vefat etmiş öğrencilerin % 50 ve Muhtarlıktan ihtiyaç durumunu gösteren belgeleri getiren öğrencilere de % 25 burs imkanı sağlayacaklarını kaydeden Kültürlü Sahra Özel Öğretim Kursu yöneticilerinin açıklaması şöyle,

"Kültürlü Sahra Özel Öğretim kursunun 2019-2020 yılı için planladığı eğitim vizyonu çalışmaları son zamanlarda takdire şayan gelişmeler ile herkesi kendine hayran bıraktı. Nusaybin halkının gelir durumuna göre belirli bir hayat standartlarında yaşanması doğaldır. Doğal olmayan çok basit gerekçelerle eğitim çağındaki çocuklar arasında eşitsizliği yaymaktır. Eğitimde esas olan eğitim imkanları, gerekli ortamları sunarak kendine güvenen, bilgi ile birlikte hayatı da tanıyan bireyler yetiştirmektir.

Bu yüzden Kültürlü Sahra Özel Öğretim Kursu olarak ve Nusaybin Mahalle muhtarlarının da desteğiyle Nusaybin gençlerine yönelik eğitimde fırsat eşitliğini yaymak temel gayemiz olacaktır.

Nusaybin halkımıza kültür kursu olarak tüm gençlerimize aynı eğitimde sualtında kaliteli bir eğitim desteği ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında tüm tam kadro ile kültür ailesi olarak yola çıktık."