Maçlara çıkmayan Nusaybin Gençlerbirliği Ligden ihraç edildi

SPOR Haber Girişi : 29 Aralık 2021 12:35
TFF Mardin 1. Amatör Ligde Mücadele eden Nusaybin Gençlerbirliği, maddi imkânsızlıktan dolayı ilk iki maça çıkmadığı için ligden ihraç edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Mardin 1. Amatör Ligde Mücadele eden Nusaybin Gençlerbirliği, maddi imkânsızlıktan dolayı ilk iki maça çıkmadığı için ligden ihraç edildi.

 

2009 yılından Nusaybin'de Sporsever Şahin Mertoğlu Başkanlığında kurulan Nusaybin Gençlerbirliği Futbol Takımı 12 yıllık mücadelenin sonunda bu yıl liglere veda etti.

 

Nusaybin Şehir Stadyumunun onarıma alınması ve tüm maçların Artuklu ile Kızıltepe'de oynanacak olması nedeniyle Nusaybin Amatör Takımları maçlarını deplasman düzeyinde oynayacak. Nusaybinli birkaç sporseverin destekleriyle ligde mücadele eden Nusaybin Gençlerbirliği maddi imkansızlık nedeniyle ligden çekilme kararı aldı. Mardin 1. Amatör Futbol Liginde ilk iki maça çıkmayan Nusaybin Gençlerbirliği, TFF tarafından ligden ihraç edilerek Mardin 2. Amatör Futbol Ligine düşürüldü.

 

-10 YILDIR NUSAYBİN TAKIMLARI İÇİN FUTBOLCU YETİŞTİRDİ
2009 yılından kurulan Nusaybin Gençlerbirliği, Amatör Futbol Takımı yanı sıra Futbol Okulu aracılığıyla birçok futbolcu kazandırdı. 

 

Nusaybin Gençlerbirliği Asbaşkanı Fehim Aydın, 2010 yılından bu yana Gençlerbirliği olarak Nusaybin'de faaliyet gösteren eski Girmeli Belediye Spor ve şuanda varlığını sürdüren Nusaybin Belediye Spor ile Dicle Spor futbol takımlarına birçok futbolcu kazandırdıklarını söyledi. 

 

Nusaybin Gençlerbirliği olarak sürekli Nusaybin'in kazanmasından yana tavır aldıklarını kaydeden Aydın, "2009 yılından bu yana mücadele ettiğimiz ligde hiçbir zaman düşme hattı tehlikesi yaşamadık. Ancak bu yıl Stadyumun onarıma alınması ve tüm maçlarımızın deplasman düzeyinde ilçe dışında oynanacak olması nedeniyle maddi gücümüz bunu karşılamaya yetmedi. Yönetim olarak aldığımız karar gereği ligden ayrılmaya karar verdik. İlk maça çıkmadığımız için de prosedür gereği ligden ihraç edildik" dedi.

 

Nusaybin Gençlerbirliği futbol takımının Amatör lig dışında faaliyetlerine devam edeceğini ifade eden Aydın, U11, U12, U14 ve U16 yaş gruplarından liglerde mücadeleye devam ettiklerini belirtti.

 

Nusaybin Gençlerbirliği Teknik Direktörü İdris Oğuz da çalışmalarına futbol okulu, diğer liglerde devam ettiklerini ifade etti.