Mardin Valisi Demirtaş’tan Nusaybin'e Bayram ziyareti

GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 01 Ağustos 2020 21:37 Haber Girişi : 01 Ağustos 2020 21:40
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde Nusaybin'e bayram ziyaretinde bulundu.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde Nusaybin'e bayram ziyaretinde bulundu.

 

Beraberindeki 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, 4'üncü Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Fatih Gürses ve İl Emniyet Müdür Vekili Muhitin İlker Emir ile birlikte Nusaybin Hükümet Konağa gelen Vali Demirtaş, Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, Nusaybin İlçe Jandarma Komutanı vekili Binbaşı Birkan Kula, İlçe Emniyet Müdürü vekili Cem Kesici ve Kurum Müdürleri tarafından karşılandı.

 


Kaymakam Emrullah Temizkan ve Kamu Kurum Amirleriyle bayramlaşan Vali Demirtaş, karşılamadan sonra Kaymakamlık Makamına geçerek Nusaybin ilçesinin genel durumu hakkında Kaymakam Temizkan’dan brifing aldı, çalışmalarında başarılar diledi.

 


Vali Demirtaş ve beraberindekiler daha sonra Suriye sınır hattındaki Hudut Bölük Komutanlıklarını ve Şehit Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen Hudut Karakolunu ziyaret etti.

 

 
Nusaybin İlçe Garnizon Komutanı P. Bnb. İlkay Katı tarafından karşılama mangalarıyla karşılanan Vali Demirtaş, karşılama mangalarını selamlayarak sınırda görev yapan Mehmetçiklerin bayramını tebrik etti.

 


Vali Demirtaş daha sonra Kızıltepe ilçesini ziyaret etmek üzere Nusaybin'den ayrıldı.