Mardin ve İlçelerinde 6 kişi gözaltına alındı

ASAYİŞ Haber Girişi : 03 Haziran 2022 12:01
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, il merkezi ilçelerinde yapılan operasyonda 6 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, il merkezi ilçelerinde yapılan operasyonda 6 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
 
 
Açıklama şöyle, 
"Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda PKK/KCK-YPG/PYD terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik Mardin Terörle Mücadcic Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Özel Harekât Şube Müdürlüğünce yürütülen koordineli çalışmalarda; 
 
 
Terör Örgütünün Gençlik Yapılanması (DGH) İçerisinde Faaliyet Yürüten, Ele Geçirilen Örgütsel Dökümanlarda Bilgileri Bulunan, Çukur / Barikat Eylemlerine Katıldığı Tespit Edilen Şahıslara Yönelik; 03.06.2022 tarihinde Mardin İl Merkezi ve İlçelerimizde koordineli yapılan eş zamanlı operasyonel faaliyet sonucunda 6 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. 
 
 
Şahısların ikametlerinde/üstlerinde yapılan aramalarda; cep telefonu, sim kart, hafıza kartı gibi çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir. 
 
 
İlimizde PKK/KCK terör örgütü başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin engellenmesi / deşifre edilmesi ile örgütle irtibak /iltisakı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yürütmekte olduğumuz çalışmalar kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla sunulur."