Mardin ve ilçelerinde ekmeğe zam

Mardin il merkezi ve bağlı 10 ilçede 2020 yılının ilk haftasından geçerli olmak üzere ekmeğe % 25 oranında zam yapıldı.

  • 06 Ocak 2020 14:47
  • A
  • A

Mardin il merkezi ve bağlı 10 ilçede 2020 yılının ilk haftasından geçerli olmak üzere ekmeğe % 25 oranında zam yapıldı.

 

Maliyetlerin artması nedeniyle il genelindeki fırıncılar mecburi olarak ekmeğe zam yaptıklarını açıklayarak ekmek zammı ile 1 TL olan 200 gram ekmek 1.25 TL fiyatla satılacağını duyurdu.

 

Ekmek fiyatının zamlanması nedeniyle Nusaybin'deki bugün itibariyle yeni fiyat tarifesi üzerinden ekmek satışını yaptı.
 

 

Fırıncılar “Esnaflarımız uzun zamandır yapılan tüm zamlara rağmen fedakarlık göstererek ekmeğe zam yapmamıştır. Gönül ister ki hiç bir şeye zam yapılmasın. Ancak un, işçi, yakıt, elektrik, nakliye, kira ve sgk maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle ekmeğe zam kaçınılmaz olmuştur. Fırıncı Esnaflarımız taleplerini Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birline iletti. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ile ilçe Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının kararıyla yeni fiyat tarifeesi belirlenmiştir" ifadelerini kullandı.
 

 

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç ise, ekmek fiyatlarına yapılan zammın zorunluluktan kaynaklandığını, son bir yıl için en ucuz ekmeğin Mardin'de satıldığını, gider kalemlerine gelen artışların zammı zorunlu kıldığını söyledi.
 

 

Yapılan yeni zamla birlikte ekmekte yeni tarifeler şöyle:
- 200 Gr ekmek - 1,25 TL
- 400 Gr ekmek - 2,50 TL
- 1 Kg ekmek -     6,25 TL
- 1 Kg peksimet - 6,25 TL

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
  • Alo ben Kemal, geliyorum 06 Ocak 2020 17:47

    Dürümlere de zam geldi mi