Mardin ve İlçelerinden Yılmaz Altındağ'a destek

BÖLGE Haber Girişi : 01 Ekim 2019 12:21
Mardin Turizm Yatırımcıları ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Güngör, görevinden ayrılan DİKA Genel sekreteri Yılmaz Altındağ'a destek açıklaması yaparak istifasının kabul edilmemesini istedi.

Mardin Turizm Yatırımcıları ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Güngör, görevinden ayrılan DİKA Genel sekreteri Yılmaz Altındağ'a destek açıklaması yaparak istifasının kabul edilmemesini istedi.

 

Mardin'in de içinde bulunduğu Batman, Siirt ve Şırnak bölgesinin kalkınmasına yönelik yaptığı başarılı projelerle DİKA'nın Yılmaz Altındağ sayesinde bölgede bir farkındalık oluşturduğunu anlatan MARTOD Başkanı Özgür Güngör, "Göreve geldiği günden itibaren sadece Mardin turizminin değil bütün olarak bölgemizin kalkınması ve tanıtımı için hazırladığı proje ve çalışmalarla gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışındaki fuarlarda verdiği destek ve sponsorluklarla bölgenin gelişimine katkı sunan, Mardin’in tanıtımına büyük destek sağlayan biri olarak kendisini tanıyoruz. Kendisi sadece Mardin’in kalkınması için değil Şırnak, Siirt ve Batman olmak üzere bütün bir bölgenin kalkınmasına büyük destekler verdi. Kendisi Mardin’in tanıtımına harcadığı özel çaba ve destekle bir çok projeyi hayata geçirdi. İlk defa kendisi zamanında UNESCO dosyası yeniden masaya yatırıldı. Kalenin açılması, uçan hava balon projesi onun birebir girişimleri sayesinde hazırlandı. Bölgedeki yöresel ürünlerin markalaşması ve pazarlanması konusunda epey emeği geçti. Mardinli turizmciler olarak her zaman kendisinin yanında olduğumuzu belirtmek ve bakanlıktan da aldığı istifa kararını Mardin'in ve bölgenin geleceği için yürürlüğe koymamasını talep ediyoruz."dedi.

 

-TWİTTER'DEN DESTEK HASHTAGI AÇILDI

 

Öte yanda bazı sosyal medya kullanıcıları sosyal medya platformu twitter üzerinden #yılmazaltındağ Hashtag açıldı. Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt'ten birçok vatandaş destek verdiği bildirildi.