Mektebim Kolejinin Nusaybin lansmanı büyük yankı uyandırdı

EĞİTİM Haber Girişi : 04 Haziran 2022 19:07
Nusaybin'de kurulan Mektebim Kolejinin lasmanı Mitanni Kültür Merkezinde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Mektebim Kolejinin Nusaybin lansmanı büyük yankı uyandırdı

Nusaybin'de kurulan Mektebim Kolejinin lasmanı Mitanni Kültür Merkezinde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Lansmana Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ve yönetim kurulu üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen ve yönetim kurulu üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş ve yönetim kurulu üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel ve yönetim kurulu üyeleri, Eğitim-Bir sen Başkanı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak Kavak, kurum amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Lansman, Nusaybin Mektebim Kolejinin kurucusu Murat Engin’in açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Mektebim Koleji kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko, konuklara Nusaybinde Mektebim Kolejinin açılma süreci hakkında bilgi verdi. Mektebim Koleji CEO’su Elif Çağlayan Mektebim Kolejinin vizyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Head of the Mektebim İnternational Canada Office Dr. Jason Abbas Yaghobi Mektebim Koleji öğrencilerine özgü olan Çift Diploma programı hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin Mektebim kolejinde belirli bir süre okuduktan sonra Kanada’da Lise eğitimine devam edebileceğini ve çift diplomaya sahip olup muazzam kazançlar elde edebileceklerine değindi. Sonrasında CNNTÜRK / BLOOMBERG HT “Başarıya Doğru” eğitim programını hazırlayan ve sunan Sait Gürsoy misafirlerle buluştu. 

 

Lansmanın sonunda Kaymakam Kayabaşı tarafından konuklara Zeynel Abidin Camii ve Moryakup Klisesi temalı tablo hediye edildi.