Milletvekili Demir, doğup büyüdüğü köyde program düzenledi

POLİTİKA Haber Girişi : 17 Temmuz 2023 15:14
Gaziantep Milletvekili ve Hüda Par Genel Sekreteri Şehzade Demir, memleketinde İdil'in Çığır köyünde ailesi tarafından verilen yemek davetine katılarak gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi.

Gaziantep Milletvekili ve Hüda Par Genel Sekreteri Şehzade Demir, memleketinde İdil'in Çığır köyünde ailesi tarafından verilen yemek davetine katılarak gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi.

 

Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, kendi köyü olan Şırnak'ın idil ilçesine bağlı Çığır köyünde düzenlenen bir programa katıldı.

 

Milletvekili Demir'in ailesi tarafından tertip edilen program, Şırnak HÜDA PAR İl Başkanlığı koordinesinde, halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

Programın açılış konuşmasını bölgenin kanaat önderi Mehmet Nuri Genç yaptı.

 

Genç yaptığı konuşmada, "Hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin geleceği, toplumumuzun refahı ve huzuru, Şırnak'ımızın geleceği için her kesimden insanların bir araya gelerek bir bütünlük içerisinde toplumumuzun refahı için mücadele etmesi gerektiğini belirtmek istiyorum." diyerek katılımcılara teşekkür etti.

 

Programda bir konuşma yapan HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı ise, devlet aygıtının milletin hizmetinde olması gerektiğine vurgu yaptı. 


Ramanlı, "Milletvekilimiz Sayın Şehzade Bey'in onuruna verilmiş olan Mevlid yemeğinde birlikte olmaktan gurur duyuyoruz.  Bugün buradaki birlikteliğimiz bir kez daha gösteriyor ki devlet millet el ele olur. Devlet milletin hizmetinde olur, millet de devleti daima ayakta tutar. Yanı başımızda Suriye'yi görüyoruz. Yaklaşık 10 yıldır bir savaşın içinde devletsizliğin ne demek olduğunu o insanlara sorduğunuzda sizlere çok güzel söylerler. En kötü yönetim yönetimsizlikten iyidir. Fakat devlet dediğimiz organizasyon da sadece ve sadece milletine hizmet için vardır. Bugün gerek Şırnak ilimizde gerekse bölgemizde 20 yıldan fazla bir süredir yapılan hizmetleri hep beraber müşahede ediyoruz. Sorunlarımız var ama zaten siyasette bu sorunları çözmek için var. Birbirimizin gözü kulağı olmak zorundayız. Var olan sorunları duyduğumuzda gördüğümüzde iletmekle hepimiz mesulüz. İletelim ki bu sorunlara bir çözüm bulabilelim. Yönetici anlayışını bizim değiştirmemiz gerekiyor. Devletin vatandaşına sunmakla mükellef olduğu hizmetleri tam kâmil manada sunabilmesinin yolu da bizim bilinçli olmamızdan geçiyor. Elhamdülillah bu sezon Allah bereketini tarlalarımıza koydu hiç ummadığımız kadar bereketli bir hasat dönemi yaşıyoruz. Biz bir istedik Allah bize 7 katı verdi. Bu bereketin devamı için de tekrardan rabbimize niyazda bulunuyoruz. Bugün çiftçinin bir sorunu var. Malını TMO'ya teslimde biraz zorlanıyor. Randevular konusunda sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Bunun çözümü için yetkililere çağrıda bulunuyorum hem de inşallah seçim bölgesine geldiğimizde yetkililere bu konuyu konuşacağız. Elektrik sorunu hepimizi çileden çıkarıyor. Altyapı sorunu var, dağıtım şirketlerinin yapması gerekenler var. Belli başlı uygulamalardan hepimiz müştekiyiz. Suç ve cezaların şahsiliğine uymadığını biliyoruz. Fakat bize düşen sorumlulukları da göz ardı etmemeliyiz. Yoksulumuzu koruyacağız, hak sahibini el üstünde tutacağız ve geleceğe güvenle bakacağız." İfadelerini kullandı.

 

"Amacımız siyaset kurumunu halkın ve hakkın hizmetkârı haline getirmektir"

Toplumun sorunlarının kendileri için ana gündem olacağını Belirten HÜDA PAR Gaziantep milletvekili Şehzade Demir, "Bu zorlu yolda sadece biz değil hepimiz beraber mücadele etmeliyiz. Bu yolda beraber yürümek istiyoruz. Sizlerden de çok ciddi bir destek bekliyoruz. Öteden beri siyaset kurumuna dair bizim çok eleştirimiz oldu, desteklediğimiz zamanlar oldu.  Bugüne kadar siyaset kurumuna eleştirilerimiz halktan kopukluk, toplumun sorunlarını gündeme alamama, sorunları önemsememe ve bilgi noktasında yetersizlik gibi konularda oldu genelde. Allah Teâla bu imtihana bizi de tabi tuttu. Bizim siyaset kurumuna farklı bir bakışımız var. Siyaset kurumunu mal, makam, mevki, iş takipçiliği, ihale peşinde koşma ya da hayatı güvenceye alma alanı olarak görme gibi bir düşüncemiz olmadı. Bizim siyasetten beklentimiz ve bakış açımız Meşruiyet dairesi içerisinde topluma hizmet, halka hizmet, hakka hizmet, halkın sorunlarını siyasetin gündeminde tutmak, siyaset kurumunu halkın ve hakkın hizmetkârı haline getirmektir. Siyaset geçmişimizde bunu hep önemsedik bundan sonra da böyle devam edecektir inşallah. Allah'ın izniyle bu süreçte bu sözlerimize sadık kalacağız. Toplumumuzun sorunları bizim ana gündemimiz olacak. Halkın gündeminde ne varsa siyasetin gündemine onu götürüp gündem yapacağız." İfadelerini kullandı.

 

"Her zaman doğrunun yanında olacağız"

Yapıcı biri muhalefet anlayışı ile sorunları çözmeye çalışacaklarını aktaran Demir, "Bizim için esas olan çok önemli iki husus vardır. Birincisi meşrutiyettir. Bir iş yaptığımız zaman bir şey söylediğimizde Allah Teâlâ bundan razı olur mu olmaz mı.? Yaptığımız iş değerlerimize ve inancımıza göre doğru mudur değil midir.? Bu bizim için öncelikli bir husustur. Diğer önemli hususumuz da bu yapacağımız işin ya da söylediğimiz sözün memleketimizin genel maslahatı ve değerlerimiz noktasında doğru olup olmadığıdır. Bunlar bizim için çok önemli kıstastır. Siyasetimizde bu kıstasları göstereceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Her zaman doğrunun yanında olacağız. Kim doğru söylerse bedeli ne olursa olsun onun arkasında duracağız ona sahip çıkacağız. Yanlışı kim yaparsa yapsın bu bizim partimizden biri dahi olsa karşı çıkacağız eleştireceğiz. O yapılan yanlışı durdurmaya çalışacağız. Bu yanlışla mücadele ederken birilerinin yaptığı gibi bel altı vurarak değil, yapıcı biri muhalefet anlayışı ile sorunu çözmeye çalışmak, alternatifini ortaya koymak ve gerekçelerimizi izah etmek şeklinde olacaktır. Bugüne kadar hep bunu yaptık bundan sonra da inşallah böyle devam edecek. Memleketimizin sorunlarının tamamı bizim sorunumuzdur. İfade ettiğimiz çerçeve de elimizden gelen her şeyi, her türlü desteği yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Buradaki birlikteliğe baktığımızda siyaset üstü bir toplantı olduğunu görüyoruz. Burada bütün siyasi partilerden arkadaşlarımız var, mülki amirlerimiz var sivil toplum kurumlarımızın yöneticileri var, kanaat önderlerimiz muhtarlarımız var. Burayı halk ve devlet bütünleşmesini ifade eden bir yer olarak görüyoruz. Biz memleketin sorunlarını çözmeye, siyaset üstü bir perspektifle bakıyoruz. Birlik, beraberlik, dayanışma ve ortak akıl arayışı bizim için önceliklidir. Biz siyaseti Ankara'dan değil köylerden kasabalardan ve yerelden yapıyoruz. Halkın sorunlarını dinleyerek onların sorunlarına birebir araştırarak siyasetin merkezine taşıyoruz. Bundan sonra da bu amaçlar doğrultusunda sizleri de yanımızda görmek isteriz. Hiçbir zaman tarafgirlik yapmayız. Farklı partilerden arkadaşlarımız yöneticilerimiz rakiplerimiz olur. Bu rekabet seçim döneminde kalır. Fakat seçimden sonra sizlere hizmet için ortak aklı bulmak zorundayız." Dedi.

 

Son Olarak Demir düzenlenen programa katılım gösterenlere teşekkür etti.

 

Programa HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, HÜDA PAR GİK üyeleri, mülki amirler, siyasi parti il başkanları ve teşkilat üyeleri, eski milletvekilleri, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlar katıldı.