Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Nusaybin’de fidan dikildi

GÜNDEM Haber Girişi : 11 Kasım 2022 15:22
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü' kapsamında Nusaybin'de birçok lokasyonda fidan dikildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü' kapsamında Nusaybin'de birçok lokasyonda fidan dikildi.

 

Türkiye genelinde 1023 noktada "Türkiye Yüzyılına Nefes Olmak" sloganıyla eş zamanlı başlatılan fidan dikme programları kapsamında ilçemizde fidan dikildi.

 

Mardin Artuklu Üniversitesine bağlı Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu avlusunda yapılan fidan dikme programına Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Üsteğmen Oğuz Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Doğan, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Tekin, Müftü Hasan Yeşildal, DSİ 102. Şube Müdürü Alaattin Akgül, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Doğru, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Abdulhalim Aydın ve vatandaşlar katıldı.

 

Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Nusaybin’de aynı anda birçok lokasyon ve okul avlusunda fidan dikildiğini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu avlusunda diktiği fidanlara cansuyu verdi.

 

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.