Milli Eğitim Okul Aile Birliği Başkanlarını topladı

EĞİTİM Haber Girişi : 20 Nisan 2010 09:08
Mardin il Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk, Nusaybin ilçesinde okul aile birlikleri başkanlarıyla bir araya geldi.
MARDİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZTÜRK, NUSAYBİN’DE OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞTÜ
— MUHAMMED ÖZTÜRK;
“BU GÜN OKUL AİLE BİRLİKLERİ OKUL HARCAMALARINA KILIF UYDURMAYA ÇALIŞAN KURUM HALİNE GELMİŞTİR”
 
Mardin il Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk, Nusaybin ilçesinde okul aile birlikleri başkanlarıyla bir araya geldi. Eğitimin sadece öğretmen ve Milli Eğitim işi olmadığını belirten Öztürk, herkesin eğitimle dertlenmesi gerektiğini söyledi.
 Nusaybin Hükümet Konağı toplantı salonunda yapılan toplantıya il Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk, Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, şube müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
 Toplantının açılış konuşmasını yapan Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Aydın, ilk defa bir il Milli Eğitim Müdürünün okul aile birlikleri başkanlarıyla toplantı yaptığını söyledi.
 Daha sonra okul aile birliği başkanlarına kendini tanıtan il Milli Eğitim Müdürü Öztürk, Eğitimin sadece öğretmenin veya Milli Eğitimin işi olmadığını, eğitimin herkesin sorunu olduğunu bildirdi.
 
Beş aydır Mardin’de görev yaptığını ve sayısız toplantılar gerçekleştirdiğini de hatırlatan Öztürk, konuşmasını şöyle sürdürdü.
“Burada görev yaptığım süre zarfında nereye gittiysem, çatımız akıyor, ağacımız yok gibi olumsuzluklarla karşılaşıyorum. Eğitimde temel hedef çocuklarımızın alacağı eğitim olmalı. Eğitimle dertlenmeliyiz. Tabiî ki camı, damı düşüneceğiz ama onun öncesinde asıl çocuklarımızın eğitimini düşünmeliyiz.
 Eğitim Aile, Okul ve Çevreden oluşmaktadır. İdareciler, memurlar öğretmenler hizmet verir, öğrenciler hizmet alır, okul aile yönetimi ise hem hizmet alır hem hizmet verir. Ayrıca bu hizmetin karşılığında hiçbir beklentisi de yoktur. Okul aile birliklerini çok önemsiyorum. Ancak bu gün okul aile birlikleri okulun harcamalarına kılıf uydurmaya çalışan bir kurum haline gelmiştir. Oysa asıl görevi bu değildir”.
 Milli Eğitim Müdürü Öztürk daha sonra okul aile birliği başkanlarının sorunlarını dinledi. / Arif Altunkanak - Nusaybinim.com