Milli eğitimde birinci dönem değerlendirmesi yapıldı

EĞİTİM Haber Girişi : 29 Ocak 2023 20:23
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin başkanlığında 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönem değerlendirme toplantısı yapıldı.

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin başkanlığında 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönem değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Hükümet Konağı toplantı salonunda yapılan değerlendirme toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin'in değerlendirme konuşması ile başladı.

 

Nusaybin'de yaklaşık 28 bin öğrencinin sömestir tatilinde olduğunu ifade eden Çetin, eğitim yatırımlarından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Matematik Seferberliği başta olmak üzere dönem sonu yapılması gereken iş ve işlemler, taşıma merkezi okulların yemek ve taşıma işleri, okullarda başarıyı arttırmaya yönelik çalışmalar, açılması planlanan kurslar ve diğer yürütülen faaliyetlerle ilgili konuları değerlendirmelerde bulundu.

 

Nusaybin eğitim camiası olarak birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini kaydeden Çetin, "İkinci dönem bizi daha sıkı bir program bekliyor. LGS ve YKS başta olmak üzere öğrencilerimizin başarısını artıracak programlar yapmalıyız. Tüm okullarımızın iki yarı yıl başlamadan bu sömestir döneminde hazırlıklarını tamamlamasını istiyorum. İnşallah önümüzdeki sezonda Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesinin tercih listesinde yer alması için çalışıyoruz. İkicinci yarı yılın şimdiden öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, idarecilerimize ve yardımcı personellerimize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

 

Toplantı, okul yöneticilerinin görüş ve önerileri ş dile getirmesi ile sona erdi.