Müjde! Nusaybin'de Doğalgaz için çalışmalar başladı

GÜNDEM Haber Girişi : 29 Haziran 2022 13:19
Nusaybin'de uzun yıllardır dört gözle beklenen doğalgaz çalışmaları hız kazandı. Proje aşaması tamamlanan doğalgaz için şirket yöneticileri ilçede çalışmalarına başladı.

Nusaybin'de uzun yıllardır dört gözle beklenen doğalgaz çalışmaları hız kazandı. Proje aşaması tamamlanan doğalgaz için şirket yöneticileri ilçede çalışmalarına başladı.

 

Nusaybin'e gelen Akmercan Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer ve Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kurt, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı'nı ziyaret ettiler. Burada Kayabaşı'na yapacakları çalışmalar hakkında sunum yaptıkları öğrenilirken daha sonra Kaymakam Kayabaşı, AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Akmercan Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer, Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kurt ve Belediye Fen İşleri Müdürü Ramazan Akay alanda incelemelerde bulundu.

 

Kaymakam Kayabaşı, şuana kadar yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında Akmercan Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer ile Fen İşleri Müdürü Akay'dan bilgi aldı.

 

Kaymakam Kayabaşı başkanlığında yapılan istişarelerde, Kayabaşı'nın Akmercan Firması görevlilerinden biran önce Nusaybin'de doğalgaz çalışmalarına başlamalarını istediğini ve her türlü yardıma hazır olduklarını dile getirdiği öğrenildi.

 

22 Haziran tarihinde Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş tarafından yapılan açıklamada ise, "Doğalgaz konforunu tüm ilçelerimizle buluşturmaya kararlıyız. Akmercan Doğalgaz Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer ile bir araya geldik. Doğalgaz Altyapı Yatırım Programına alınan Nusaybin ve Derik ilçelerimiz için istişarelerde bulunduk. Hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadeleri kullanılmıştı.