Müzisyen ve Sanatçılar MÜZSAN Temsilciliği açtı

KÜLTÜR & SANAT Düzenleme Tarihi : 24 Ağustos 2020 10:24 Haber Girişi : 24 Ağustos 2020 10:26
Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu (MÜZSAN) temsilciliği kurularak faaliyetlerine başladı.

Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu (MÜZSAN) temsilciliği kurularak faaliyetlerine başladı.

 

Kızıltepe, Mardin ve ilçelerinde müzik alanında faliyetlerini sürdüren müzisyen ve sanatçılar, açtıkları MÜZSAN Temsilciliği altında bir araya geldi.

 

MÜZSAN Temsilciliğinin açılması hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Birtane, müzik ve sanatçılara çağrıda bulunarak, "Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu üyesi olmayı ihmal etmeyin" dedi.

 

Birtane şöyle konuştu,
"Müzik ve Sanat sektörü, çoğunlukla özel çalışma sektörü olduğu için, güvence alanı desteksiz kalmaktadır. Geçmiş dönemlerde Müzik ve Sanat camiasının mağdur olmasına sebep olan olay ve olgular bir kez daha gösterdi ki, örgütlülük ve tek çatı altında toplanma şart ve kaçınılmazdır. Müzik ve Sanat insanının çalışma alanının geniş ve güvenli olması, bu bağlamda hak ve yasal desteğinin sağlanmış olması; ilerleme, gelişme,daha yüksek performans gösterme ve oluşabilecek bir mağduriyetin minimum seviyeye indirgenmesi amacını gütmektedir. Belirttiğimiz olgular, Federasyona katılım ile mümkün olacaktır. Federasyonun yasal olarak Müzik ve Sanat camiasına sunduğu ve önümüzdeki süreçler için çalışmalarını yürüttüğü hak ve olanaklardan faydalanmak kaçınılmaz bir fırsattır.


Daha önce üyesi olduğumuz Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu'nun bölgemizde faaliyet gösteren Müzik ve Sanat emektarları için önemli bir platform olduğu inancıyla temsilcilik açma talebinde bulunup Federasyonun Genel Başkanlığından resmi olarak Temsilcilik yetki belgesini almış bulunmaktayız.

 

Yetkilerimize dayalı, bölgedeki Müzik ve Sanat emektarlarımıza destek olmak, çalışma imkan ve olanaklarına sahip çıkıp alanlarını genişletmek öncelikli hedeflerimizden olacaktır.

 

Bu süreçten sonra çalışma arkadaşlarımızla, samimiyeti, değeri ve kalitesi yüksek eğitmen, müzisyen ve sanatçı kimliğimizin yanında, müzik ve sanat insanını buluşturma, onların değerli icraatlarının hak ve hukuklarını en iyi şekilde koruma-savunma ve tek çatı altında toplama görevini de üstlenmiş bulunmaktayız.

 

Mardin, Midyat, Nusaybin, Kızıltepe, Mazıdağı ve Derik'ten Federasyona katılan değerli Yönetim kurulu üyelerimiz ile girdiğimiz bu yolda, sadece Mardin bölgesinde değil, müzik ve sanat insanına ulaşabileceğimiz her noktaya uzanabilmek için gayret edeceğimizi ve bu konuda uğraş sergileyeceğimizi tüm samimiyetimizle dile getiriyoruz."

Haber / Foto:  Mevlan Bala