Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu inşaatında hızlı ilerleme

EĞİTİM Haber Girişi : 12 Ekim 2021 16:34
Nusaybin Çatalözü Mahallesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından inşa edilen Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu inşaatı hızla devam ediyor.

Nusaybin Çatalözü Mahallesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından inşa edilen Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu inşaatı hızla devam ediyor.

 

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Çatalözü Mahallesi’nde yapımı devam eden Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Çatalözü Mahallesine gelen Kayabaşı, Nusaybin Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Gemi, anne ve babası adına okul yaptıran hayırsever iş insanı Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel ve inşaatta çalışan işçiler tarafından karşılandı.

 

Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu inşaatında süren çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı daha sonra çalışanların yemek sofrasına misafir oldu.

 

Anne ve babası adına Nusaybin’e kazandığı Meslek Yüksekokulu binası için Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel’i tebrik ettiğini bildiren Kayabaşı, Nusaybin’in tarihini geçmişine yakışır, bölge mimarisine uygun bir bina inşa edildiğini bildirdi.

 

Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokulu binası inşaatının hızla devam ettiğini bildiren Başkan Özel ise binayı önümüzdeki eğitim öğretim sezonundan önce Mardin Artuklu Üniversitesine teslim etmeyi planladıklarını söyledi. Doğup büyüdüğü memleketi Nusaybin'e böyle bir eser kazandırmanın heyecanını yaşadığını bildiren Başkan Özel, anne ve babasının adını yaşatacak olmanın gururunu da yaşadığını ifade etti.

 

Başkan Özel, ziyaretlerinden dolayı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı’na teşekkür etti.