NESO Başkanı Ömer Özel ve Yönetiminden YKS açıklaması

EĞİTİM Haber Girişi : 16 Haziran 2022 10:29
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel ve Yönetim Kurulu üyeleri, ilçede ilk defa yapılacak YKS için açıklamalarda bulundu.
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel ve Yönetim Kurulu üyeleri, ilçede ilk defa yapılacak YKS için açıklamalarda bulundu.
 
 
Açıklama şöyle,
 
"Daha Önce Çevre İl Ve İlçelerde YKS Sınavına Girip Sınav günü geç kalma, uykusuz kalma yol stresi yüzünden telaşa giren değerli öğrencilerimizin mağduruyetini giderip YKS Sınavının Nusaybin İlçemizde yapılması için Nusaybin Esnaf Ve Sanatkarlar odası olarak gerekli girişimlere başlamıstık.
 
 
YKS Sınavlarının İlçemizde yapılması için uzun uğraşlar sonucunda karara bağlandı ve bundan sonra öğrencilerimiz çevre il ve ilçelerde sınav saatine geç kalmamak için sabahın erken saatlerinde kalkıp yola çıkma, yol sonucu moral ve motivasyon, stres uykusuzluk gibi problemleri olmayacak. YKS Sınavı artık Nusaybin İlçemizce yapılacak.
 
 
İlçemizde Yapılacak İlk YKS Sınav olması nedeni ile bizim için büyük bir önem büyük umutlar ile sınava girecek olan Öğrencilerimizin dikkatleri açısından sınav bitim saatine kadar biz değerli Nusaybin halkı olarak özellikle okul çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızın yüksek ve sesli faaliyetlerden uzak durmaları için gerekli hassasiyeti göstermemiz lazım.
 
Tüm Nusaybin halkımızın bu konuda hassasiyet göstereceklerine inancımız tamdır.
Bu vesile ile YKS Sınavına girecek olan tüm öğrecilerimize Allah zihin açıklığı versin ve Allah hiçbirinin emeğini boşa çıkarmasın diyor tüm öğrecilerimize başarılar diliyorum.
Yoğun ve gayretli çabalarımızın sonucunca YKS Sınavının Nusaybin ilçemizde yapılması konusunda en nüyük destekleri olan ve hiçbir zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen başta
Mardin Valimiz Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Başkan Vekili Dr. Vedat Ilıkhan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Nusaybin İlçe Kaymakamımız Ercan Kayabaşı'na Tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum."