NESO Başkanı Özel, Demir yolunun açılması için girişimlerde bulundu

GÜNDEM Haber Girişi : 22 Kasım 2021 19:20
NESO Başkanı Ömer Özel yaklaşık 7 yıldır durdurulan tren seferlerinin tekrar başlatılması amacıyla TCDD Genel Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulundu
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel yaklaşık 7 yıldır durdurulan tren seferlerinin tekrar başlatılması amacıyla TCDD Genel Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulundu.
 
TCDD Genel Müdür yardımcısı Dr. Şinasi Kazancıoğlu'nu makamında ziyaret eden Özel, 2014 yılından buyana kapalı olan Demir yolunun tekrar açılması talebinde bulundu.
 
Nusaybin Demir yolunun bölge için önemine değinen Özel, seferlerin durdurulmasıyla binlerce insanın ekonomik olarak etkilendiğini, ilçe ticaretinde olumsuz bir sekteye sebep olduğunu kaydetti.
 
Başkan Özel tarafından yapılan açıklamada ise, "Nusaybin Demir yolu tren seferlerinin tekrar açılması binlerce insanımız evine ekmek götürmesi için verimli bir görüşme gerçekleştirdik. En kısa zamanda tren seferleri başlayacağı tarihini bize iletileceği söylendi. Konunun bizzat takipçisi olacağız. İlgi ve alakalarından dolayı TCDD Genel Müdür yardımcısı Dr. Şinasi Kazancıoğlu'na sonsuz teşekkür ediyorum. İlçemizin kalkınması için Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar odası olarak çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" şeklinde konuştu.