NESO Başkanı Özel'in Nusaybin'e yaptırdığı Meslek Yüksekokul'unda sona gelindi

EĞİTİM Haber Girişi : 14 Mayıs 2022 14:26
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından anne ve babası adına yaptırdığı meslek yüksekokulunun inşaatından sona gelindi.
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından anne ve babası adına yaptırdığı meslek yüksekokulunun inşaatından sona gelindi.
 
 
Nusaybin Çatalözü Mahallesinde; Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından, Mardin Artuklu Üniversitesine bağlı olarak anne ve babası Neriman ve Celal Özel'in adına yaptırdığı Nusaybin Meslek Yüksekokulu'nun inşaatında sona yaklaşıldı.
 
 
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özcoşar ve diğer yetkililerin katılımıyla geçtiğimiz yıl Temmuz ayında temeli alınan meslek yüksek okulunun bina inşaatı tamamlanırken, çevre düzenlemesi ve bahçe peyzaj çalışmaları sürüyor.
 
 
Çatalözü Mahallesi'nde Nusaybin'e hakim bir nokta üzerine yapılan 4 bin 200 metrekare kapalı alan üzerinde inşaa edilen binada hiçbir masraftan kaçınılmadığı öğrenildi.
 
 
"GÖNÜL HUZURU İÇERİSİNDEYİM"
 
NESO Başkanı ve Hayırsever iş insanı Ömer Özel, Annesi Neriman ve babası Celal Özel adını yaşatmak için Nusaybin'e kazandırmış olduğu meslek yüksekokulunun açılışı için gün saymaya başladıklarını kaydetti.
 
 
Doğup büyüğü Nusaybin'e hizmet etmenin gururu ve mutluluğu içerisinde olduğunu kaydeden Başkan Özel, "Daha önce Yolbilen mahallemize 5 derslikli okul yaptırdık. İlçemize kadınlarımızın sağlığı açısından oldukça önemli olduğuna inandığım kısa adı KATEM olan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ni annem Neriman Özel adına kazandırmış olduk. NESO olarak Nusaybin Sanayi Sitesine bir cami yaptırdık. Şimdi de 4 bin 200 metrekare kapalı alan üzerinde ilçemize yakışır bir yüksek okulu annnem ve babamın adına kazandırıyor olmanın gönül huzuru ve mutluluğu içerisindeyim. Nusaybinimize yakışır bir bina oldu. Bu bina sadece bir kampüsten, eğitim imkanının sağlanacağı bir bina imkanından ibaret değildir. Bu binada; benim yaşamımda çok ayrı bir yeri olan Nusaybin'in ve Nusaybinlilerin yaşamına, kültürüne, sanatına, sosyal ve ekonomik hayatına yön verecek, sosyal ve ekonomik yaşama önemli katkılarda bulunup, yön verecek bir merkez olacaktır. Ben buna inanıyorum. İnşallah önümüzdeki eğitim yılında bu binada yüksek öğrenim gören öğrencilerimiz olacaktır" diye konuştu.