NESO'dan 50 girişimci adayına KOSGEB sertifikası

GÜNDEM Haber Girişi : 11 Ocak 2019 14:07
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası (NESO), İşkur ve Kosgeb Mardin İl Müdürlüğüyle ortaklaşa açtığı Kosgeb kursunda başarılı olan 50 girişimci adayına sertifikaları verildi.
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası (NESO), İşkur ve Kosgeb Mardin İl Müdürlüğüyle ortaklaşa açtığı Kosgeb kursunda başarılı olan 50 girişimci adayına sertifikaları verildi. 
NESO binasında yapılan sertifika törenine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Özel, Yönetim Kurulu üyeleri Beşir Aydın ve Şahin Emen ile sertifika almaya hak kazanan girişimci adayları katıldı. 
Törende konuşan NESO Başkanı Özel, bu eğitim ve sertifikaların duvara asılması için değil, ilçenin ve ülkenin istihdamına, ekonomisine katkı sunmak amacıyla verildiğini belirtti. 
Başkan Özel şöyle konuştu: 
"Bölgemizde girişimciliğin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında NESO ile İŞKUR ve KOSGEB Mardin Müdürlükleri işbirliği gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamladınız. Sizlerin de bildiği gibi bu eğitimler yeni iş yerlerin açılmasına ve yeni istihdam alanların oluşmasına katkı sağlamaktadır. Eğitimlere katılan girişimcilerimiz yalnızca kendilerine değil ülke ekonomisine de katkı sağlayacaklardır. Sadece bu girişimci belgesi ile iş hayatına atılmakla kalmayıp bundan sonra da devletin, çeşitli alanlarda yapacağınız yatırımlara destekleri devam edecektir. KOSGEB destekleri yine İŞKUR'un yapmış olduğu istihdam ile ilgili destekleri birçok alanda yapılıyor. Bölgemizin kalkınması için en büyük görevimiz üretmektir. Girişimci sayımız ne kadar artarsa üretimimiz artacak, İhracatımız artacak, istihdam artacak, milli gelirimizi 2023'te 2 trilyon dolara yükselterek gelişmiş ülkelerle aramızdaki kişi başı milli gelir farkını kapatmak için de girişimci sayımızı artırmalıyız." 
Kursa başvuru yapan ve ilk etapta başarılı olan 50 kişiye belge vereceklerini kaydeden Özel, kursun tamamen ücretsiz yapıldığını sözlerine ekledi. 
Daha sonra NESO Yönetim Kurulu Başkanı Özel ve Yönetim Kurulu üyeleri Aydın ile Emen, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere belgelerini verdi.