NESO ve Tekstilciler Derneği, Bir Umut Ol aracılığıyla Nusaybin’de 2 Bin 500 Çocuk giydirecek

Nusaybin ve Sanatkârlar Odası ile Nusaybin Tekstilciler Derneği, Bir Umut Ol aracılığıyla Nusaybin’de ihtiyaç sahibi 2 bin 500 çocuğu bayramda giydirecek.

 

Bir Umut Ol oluşumu temsilcisi Şehnaz Deniz, Ramazan Bayramından Nusaybin’de ihtiyaç sahibi çocukların giydirilmesi için Esnaf ve Sanatkârlar Odasından destek talebinde bulundu.

 

NESO Başkanı Ömer Özel’in girişimleri ilçe ilçemizde bulunan Tekstilci esnafı destekte bulunma sözü verdi. Bin kişilik talebe 2 bin 500 kişilik yardım ile cevap veren Nusaybin Tekstilci esnafı adına Tekstilciler Derneği Başkanı Bülent Ergün ve NESO Başkanı Ömer Özel, giyim malzemelerini Demir’e teslim etti.

 

Giyim yardımlarını teslim sırasında konuşan NESO Başkanı Ömer Özel, “Geçen hafta Bir Umut Ol kampanyası için Şehnaz hanım Nusaybin Esnaf ve Sanatkârla Odamızdan destek talep etmişti. Biz de Nusaybin Tekstilci esnaflarımızla yaptığımız görüşme sonucu bu bayramda Nusaybinli ihtiyaç sahibi Bin çocuğumuz için destek sözünü aldık. Bugün bunun teslimatı için buradayız. Ancak bu sayısı 2 bin 500'ü buldu. Bu kampanyaya destek veren, çağrımıza sessiz kalmayan ve her zaman olduğu gibi Nusaybin'de istihdam ve yatırım yapan Tekstilci esnaflarımıza Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası adına çok teşekkür ediyorum, tüm esnaflarım adına minnettarım. Bu tür yardım kampanyalarımız devam edecek. Nerede bir ihtiyaç sahibi kardeşimiz varsa biz onların yanında olacağız. Bu öncülüğü yapan Şehnaz hanıma da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir Umut Ol yardım organizasyonu koordinatörü Şehnaz Deniz de, “Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Tekstilciler Derneği Başkanı Bülent Ergün ve diğer tüm tekstilcilerimize teşekkür ediyoruz. Biz de ne kadar Nusaybinli ihtiyaç sahibi çocuk varsa el ele yanlarında olacağız. Bir Umut Olacağız. Kampanyamıza desteklerin devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Bir Umut Ol aracılığıyla toplanan giyim yardımı, Gönüllüler aracılığıyla Ramazan Bayramına kadar ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak.