Nusaybin Berberler ve Kuaförler Derneği 2. Olağan Kongresini yaptı

Arif Altunkaynak
Mardin’in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Berberler ve Kuaförler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Olağan kongresini yaptı. Eski Başkan Nafi Zeyrek’in aday olmadığı kongreye tek liste olarak giren Orhan Güneş yeni başkan seçildi.
 Nusaybin halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan kongre Saygı duruşuyla başladı.
 
Divan’ın seçilmesinden sonra açılış konuşması yapıldı. Kongre açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Abdulgani Bilge, Cumhuriyet ve demokrasinin olduğu yerde hiç bir güç halkın iradesinin üstünde olmadığını belirterek, demokratik bir ortamda yapılan kongrede hizmetlerinden dolayı eski başkan Zeyrek’e teşekkür etti, göreve gelecek yeni yönetime de başarılar diledi.
 
Bilge, Esnaf ve Sanatkâr Odası olarak her zaman Berber ve Kuaförlerin çıkarını gözeteceklerini kaydederek; “yeni yönetimin seçilmesinden sonra mevcut çalışan arkadaşlarımızın ruhsat, ustalık belgeleri, oda kayıt gibi eksik evrakların tamamlanmasını isteyeceğiz. Çünkü tüm evrak işlemleri sağlam yapan esnafımızın hakkını korumak zorundayız. Berber ve Kuaför arkadaşlarımızın da bu konuda hassasiyet göstermelerini bekliyorum” dedi.
 Yönetim kurulu faaliyet raporu, bilanço ve gelir gider hesap cetvelinin açıklanmasından sonra eski başkan Nafi Zeyrek, işlerinin yoğunluğu nedeniyle kongrede aday olmayacağını bildirdi.
 Kongreye tek aday olarak giren Orhan Güneş, Nusaybin Berberler ve Kuaförler Derneği yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı seçildi.
 Yeni yönetim şöyle oluştu;
 Başkan; Orhan Güneş, Yöneticiler; Cemal Bozkurt, Menaf Aydın, Aziz Sertkaya ve Ayfer Üşenti. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi