Nusaybin'de 16 Kırsal Mahalle ve mezradaki yasak kalkıyor

ASAYİŞ Haber Girişi : 26 Ocak 2021 20:34
Mardin Valiliği, Nusaybin'e bağlı 16 kırsal mahalle ve mezrada uygulanan sokağa çıkma yasağının saat 23:45'te sona ereceğini duyurdu.
Mardin Valiliği, Nusaybin'e bağlı 16 kırsal mahalle ve mezrada uygulanan sokağa çıkma yasağının saat 23:45'te sona ereceğini duyurdu.
 
 
Mardin Valiliği açıklaması şöyle,
"26.01.2021 Basın Duyurusu (Sokağa Çıkma Yasağının Kaldırılması)    
İlimiz Nusaybin ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan kırsal bölgelerde faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınakları depo alanlarını tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla operasyon icra edileceği, operasyon icra edilen bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 25 Ocak 2021 Pazartesi günü saat: 23:59 itibari bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar  Nusaybin İlçesi; Bahmin, Yakınca, Kaleli, Güneli, Yol, Günyurdu, Mağaracık, Tekağaç, Arpalı, Sapanlı, Şekrin, Güzelsu, Dibek, Üçyol, Dağiçi, Eskihisar mahallerin ve mezralarında sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu.
 
İcra edilen operasyonlar sona erdiğinden ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 26 Ocak 2021 Salı  günü saat 23:45 itibari ile kaldırılacaktır.
 
Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."